• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijepljenje je počelo!

Dotepenka

Novi član
Tu od
24 Srp 2014
Poruka
10
Danas mi je susjeda rekla da su počeli ponovo cijepiti goveda zbog kvrgavosti kože. Jeli počelo kod Vas??
Ja imam averziju od tih njihovih cjepiva. Dali su Vaše krave imale kakvih nuspojava? Naša je nedugo poslije zadnjeg cijepljenja pala na jedva 5 litara. Veterinari su rekli da to nije povezano sa cjepivom.:^): Ma sa čim bi bilo povezano ako ne sa cjepivom. Radi se o kravi koja daje više od 20 l mlijeka.
Susjedina visoko steona krava poslije cjepiva otelila tele i uginula. Rekli su da cjepivo ne utječe na steone krave. Strah me jer mi se krava treba telit kroz dvadesetak dana i ne želim da ostanem i bez te jedne koju imam. Kazne za ne cijepljenje su visoke koliko čujem, ali ako ostanem bez krave oni mi nisu dužni nadoknadit ništa. Kako ćete se postavit oko toga??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da Vam / nam dragi Bog pomogne ..našli su legalni način da ubiju i to malo kaj si pomognemo s jednom kravicom .

pojeli su juhu od kokoši , pojelu su nam jaja , kolače ..sad mljeko i sir .

Ne razumijem tu oredbu da se plati kazna ako ne dozvoliš cjepljenje ,
Ako je to neka "kuga" , na koji način kazna može zaustaviti , spriječiti ili izlječiti bolest ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ljudi moiji ja stvarno neznam, vele moji domaći veterinari da ako se neda cjepit nemože se prodavati meso i mlijeko, u kratkim crtama...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Jel krava upisana u neki registar?
Ak nije, ne postoji, pa možeš reći da je nemaš.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Je nema toga kod mene, sve je upisano, sve se vodi, sve je legalno.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da banda naša jedna nikako stelna , pa dobila neke bradavice po vimenu ogromne poslije cijepljenja.
Više štete nego koristi.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
488
Iskustva mog susjeda, ima 75 godina i predugo ima kravice pa teško odustaje
Početno stanje -dva komada

Od cijepljenja prošlo jedno mjesec dana -otelila se jedna, sve normalno ali drugi dan više ne ustaje. Završila kod mesara. Kako je i druga bila bređa ,da spasi tele kupi on drugu kravicu .
Sad prije dvadesetak dana otelila se i druga .Ustala , podojio je , legla i nema više na noge.
A i tele jedva stoji . Završila i druga kod mesara.
Poslije par dana dolazi on iz vinograda a veterinari mu izlaze iz staje .Nikog nije bilo doma a oni došli i cijepili mu i ovu treču.

Mislim da je u cijeloj opčini ispod 7 komada sad . Bilo 840 devedesetih .
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Jel krava upisana u neki registar?
Ak nije, ne postoji, pa možeš reći da je nemaš.

Kod nas dođe inspektor ako nije prijavljena ili
nema ušnu markicu slijedi prijava a kazna skoro
koliko i kravica??? A ti si odluči kaj hočeš.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Trebalo bi ministra cijepit pa ga zutra posjetimo da vidimo kak se ponasa.:icon_axe:
 

Dotepenka

Novi član
Tu od
24 Srp 2014
Poruka
10
ŠANANA pa kad bi tako i bilo. Poslije cijepljenja možda ne ćeš imati kaj ni must. Bilo je na televiziji da je kazna za ne cijepljenje od 5000 kn. Strašno nešto. I toj jednoj se veselimo i od nje živimo. U selu samo nas troje ima krave. Dali ste vi svoje osigurali?? Pitam da mi možda netko kaže dali se bar to isplati u slučaju ovakvog stanja. Bojim se da će seljak ipak i sa osiguranjem izvući deblji kraj. Kažu kontroliraju ako tražiš poticaj. Točno ti se taj poticaj za kravicu ne isplati nit tražit. Kao uostalom ni za druge životinje ako ih imaš malo. Tko će ministra cijepit? Cjepivo protiv bedastoće još nisu zmislili.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bila neka smijena jučer ili danas u veterinarstvu. Maknuo ih Plenković.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nadam se da je u vezi ovovga , i da se to prekine , napokon .
A ljudima nadoknadi šteta
 

Najnoviji postovi

Na vrh