• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Divlji šipak

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,978
Dobar dan,

Razmišljam od podizanju manjeg nasada divljeg šipka. U biti ploda pasje ruže, pokušavam naći neku kultiviranu sortu, ali mi baš i ne polazi za rukom.

Ako netko ima neke savjete, iskustva, preporuke. Bio bih mu iznimno zahvalan.

Pogotovo za kupnju sadnica. Gdje se kod nas mogu nabaviti sadnice nekih kultiviranih sorta šipka ?

Dali ima organiziran otkup i po kojoj cijeni ?

Vidio sam da neka firma je otkupljivala, ali nisam našao ništa podrobnije o tome.


Šipak sam mislio zato što imam posao i nemam baš pretjerano vremena ni znanja da se brinem o jabukama, kruškama ... itd.

U planu su bile kupine. Ali mi je malo skupo kompletnu popratnu opremu postavljati (stupove i žicu).

Ili ako imate neke druge ideje što posaditi na cca. 0,5 Ha zemlje da se isplati.

Hvala
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ovaj grm siromak raste na kamenu...a kad ti to upikneš u svoju ravnicu, e miki, trebat će ti armatura ko za hmelj...
 

Najnoviji postovi

Na vrh