• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Enološki preparati

T

task

Guest
Zna li tko gdje se u Osijeku mogu kupiti enološki preparati, kao:

- pyrovin
- bentolit
- enzimi (LALLZYM HC)
- HYDROCLAR H 30
- UVAFERM i sli.

naime u poljoprivrednim ljekarnama ih nema, nema ni u Pevecu.

Unaprijed hvala!
 
I

Ivan_Kos

Guest
cudi me to jer gotovo u svakoj poljoapoteci ima sve ovo sta si nabrojao, to su uglavnom neki osnovni preparati, nista specijalno ni posebno..?? ako nigdje u okolici ne pronades odi na www.cedar-hr.com, imaju online narudzbu i dostavu!
 
I

ivan primus

Guest
Koliko ja znam u Osijeku jedino tvrtka Kemofarm ima ozbiljniji asortiman enoloških sredstava. Adresa je Kneza Mislava 17, Višnjevac, tel 031 353 866
 
M

MIHA

Guest
ajde ljudi sta sve koristite za proiz vina kakve stabilizatore bistrila i slicno


kod mene je ovak vinobran tj sumpor drzim ga u vinu od 25do 30 mg /L

prije 2 pretoka stavljam bentonit/pentagel
l te ga za 15 ak dana profiltriram

dan prije filtriranja stavljam metavinsku kiselinu najvise 10 g na 100l
sprecava talozenje vinske kiseline
tj oni ko kristali sto znaju bit na dnu boce al to sam zbog izgleda vina jel ljudi su mi poceli nosit vino nazat pod izgovorom da je vino prokislo ili kao da sam kemijo po vinu pa da se secer ili slicne pizdarije istalozile na dnu boce a nisu ni otvorili bocu tj ti kristali ne utjecu na kvaklitetu vina a to se desava kad bopcu vina izlozite neko vrime od 5C stupnjeva na niže temp

i to je to takovo vino punim u boce 1 lit krunski cepovi i vino spremno za prodaju /pijenje
 

MiroslavB

Novi član
Tu od
19 Ruj 2022
Poruka
1
Za početak pozdrav svima. :) Dugo pratim ovaj forum kao Gost, no sad sam se ipak odlučio prijaviti i aktivno sudjelovati. Budući sam početnik u stvarima vezanim za vinarstvo i poljoprivredu, nadam se da mi nećete zamjerit ako budem ponekad pitao za ekipu možebitno banalna pitanja. Unaprijed zahvaljujem na svakoj pomoći. :)

Što se tiče mojeg pitanja, preporučili su mi kod vrenja mošta u da u mošt stavim tzv. diamonij hidrogenfosfat, jer je to hrana za kvasce, koja se dodaje uz Vrelko. Slika u prilogu. Je li to to? Zanima me kakva je posljedica ako se navedenoga stavi više od onog na uputi?

Unaprijed hvala :)

diamonijhidrogenfosfat.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh