• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalka IMT 539

Agro01

Novi član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
1
Pozz. Interesuje me koliko bi kostala generalna popravka za traktor IMT 539. Stoji u garazi vec dosta godina, ne vozi se. Fale sve 4 nove gume, spoljne i unutarnje, akumulator, ulje i filteri i pored toga da se podmaze sve sto treba + za ruke majstoru. Zanima me od prilike cena. Hvala unapred.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Da nešto naučim.
Za generalku imt 539 treba brusiti radilicu, glavu, ležište ventila ali me interesira što sa blokom i sa cilindrima.
Naime, kad se u trgovini traže djelovi za generalku, u ponudi stoje cilindri (košuljice) klipovi sa karikama i ostalo.
Ovdje čitam da se cilindri bruse (prvo, drugo i treće brušenje). Zar se ne izbijaju cilindri pa stave novi. Ako se izbijaju, na koji se to način radi, sa prešom ili kako?
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Radi se presom gdje ima obrada radilice i glave ima i za blok.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Hvala, ali ne razumijem taj dio kad netko kaže da se cilindri bruse a trgovina u ponudi ima nove. Zašto brusiti kad se može postaviti nove?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Sam si napisal da je riječ o košuljici cilindra.
Znači, to je komad cijevi obrađen s vanjske strane na zadanu mjeru koji se nakon uprešavanja stisne pa se iz tog razloga brusi (pardon, honuje) iznutra na zadanu mjeru.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ja sam složil sa indijskim dijelovima. ima 50 radnih sati. radi ok. radi bolje nego susedov koji je složil sa njemačkim sklopovima.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
novi ležaji radilice(leteči i stajači),klipovi,bolcini,ležaji bolcina, karike. 533 ima malo unikatan aksijalni ali to nije problem. nova bregasta(imo sam doma neznam otkuda). glava cijela uređena(brušenje,ventili). blok nove košuljice cilindara brušenje bloka tamo di ide glava. novi lančaniki razvoda. piksa na prvol osloncu bregaste jer se rupa poderala. novi fiber. boš pumpa i dize bošisti na osvježenje. opro sam auspuh iznutra. sada manje dimi.
 
Na vrh