• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

gnojivo/humus/kompost od sječke i drobljenog materijala

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Pozdrav svima!

Ovih dana krećem u nabavku stroja za drobljenje granja i lišća (benz. motor 15ks, veličina sječke oko 2cm ovisno o materijalu).

Imam veliku količinu granja i raznih ostataka što od stabala (grane crnike, smreke...) i od cvijeća i grmlja, što zelenog što suhog.

Koristio bih dobiveni materijal za gnojidbu kada bude zrelo.

Ono što me zanima, u kakav prostor bih trebao skladišititi dobiveni materijal do faze da se može gnojiti? Mislio sam iskopati veliku jamu bagerom i unutra odlagati tu sječku. Da li je to ok ili je bolje odlagati u neke vreće ili neki drugi sistem?

Hvala

PS- gledao sam al nisam našao na neko slično pitanje po forumu pa eto...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ako ćeš dobar humus, moral bi ga povremeno prozračivati (premetati) a to u rupi nebu izvedivo :eek::
 

Najnoviji postovi

Na vrh