• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
A kaj da ti velim, ja sam misljenja da to ne valja ništ.
Vreteno grubi navoj , a krakovi pitaj Boga od čega su.
Nemam iskustva sa takvim alatima tak da moj komentar ne mora biti točan.
Moji svi su Uniorovi sa finim navojem i do sad su čuda preživeli bez lomova.
Bojim se da po ovom ako malo kvrcneš čekičem ili se bu špinla savinula ili bu krak pukel.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Ako se odlučiš za čekičanje (po osovini) , treba imati na umu da ne sjebeš navoje, što je jako lako moguće. Ako pak ideš na tu varijantu, onda glavčina mara imati oslonac, ako ga nema onda nema ni vajde.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
A kak misliš primiti kvadratni komad s 3-krakim radapcigerom?
Napravi onak kak sam ti napisal, jer je najsigurnije, najjeftinije a i najjednostavnije.
Ovak možeš razj...i i središnje gnijezdo (kirner) na šarafu i radapciger, koji bi ti mogel još poslužiti...
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
917
Dvokraki bi moglo? Aj pokusacu kako si kazao, znaci , na ovu osovinu moram staviti neko parce metala da bi mi se flanza na nju oslonila, i onda da zavidavam četiri srafa dok ga ne izvuce vanka?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ako več moraš na taj način da ne stavljaš kuglicu ili trn u osovinu onda stavi umjesto komada željeza komad aluminija jer bi mogel i navoj sjebati, a onda još veči problemi.

Inače, ja redovito uspješno primam istostrani kvadrat sa trokrakim radapcigerom bez problema.
Slažem se da je ovo najjednostavniji način ali me strah da se flanđa ne savine pa ni ona nebu pasala više gore.... Ako je konus primil kak treba batina ili brener je ljek. Samo ne tuči ko max po diviziji več na način koji sam opisal i ništ se nemre dogoditi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Dvije glave . 4 ruke..
Jedna glava i dvije ruke s dva pajsera napinju flanđu van.
Druga glava tj. ruke kresne po osovini preko matice s 80 deka..
Gotovo..
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
917
To jes brate, ali se moze navoj osteti cekicem, lako je macolom opalit 🤣
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Od čekića do macole je velika razlika ..nekoliko kila

Osim toga ja sam napisao udarati preko matice.

I svi koji sad misle kako to nije majstorski njje ...ali svi to rade..
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Ajde boga ti svi nekaj drame s specijalnim alatam a doma čekič i udri kad ih nitko ne vidi.
E pa sad, da me doživotno diskvalificirate ovo moram natipkati. Svi trebaju svakakvu pomoć od drugih na forumu, još jedino nisam vidio da netko treba savjet kako napraviti kćer i/ili sina. Ove mlade generacije ništa bez pomoći, a ja sam si sam morao pronajti curu, sami smo si napravili našu djecu, sami smo išli u izgradnju kuće, ništa nismo naslijedili, ni kompjutor, ni tablet, ni monitor, nije bilo yubita, samo gdje koji rasklimani fićo, tristač, folcika. Ne razmem kak smo uopće uspjeli opstati.
Evo možete me sad kazniti, jer bi mogao sutra poslati ovdje skicu radapcigera na bazi hobotnice 🙃😜. Ma uzmi čekić za željezo i udaraj drvom da ne oštetiš navoj i pazi na prste, nema rezervnih dijelova na tržištu za njih 🤓😜
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
I svi koji sad misle kako to nije majstorski njje ...ali svi to rade..
Baš tak.
Bil je blizu mene (Bog mu daj duši lako) pokojni majstor koji je delal kamione. Kad je doma otvoril znalo se nebrojeno puta dogoditi da je kraj sebe imal ključ ali on se radije digel po majzl i bat....
Sečam se, nismo imali gedore 46, a trebalo je maticu na radilici otpustiti. Videl je dečko koji je samnom delal kak sam ja to radil i pita on mene jel mogu ja probati. Zakaj ne, probaj.
I tuče on bogec dobrih pol vure i ništ.
Ja lupim dva puta i otpustim, a on veli meni. Lako si ti sad nju otpustil kad sam ju ja umoril 🤭

Hoču reči, i sa čekičem treba ponekad znati kaj i kak napasti da se šteta ne napravi, a kak veliš i sam. Svi to rade samo poskrivečki
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
917
Pokusa sam na @ZJ način ali ne ide plasio sam se da se od prezavidavanja ne pukne koji saraf da mi oci izvadi tako da sam odustao od tog nacina... Vidjecu sta dalje . Otprilikee mi je ovaj majstor od prosle godine ovu glavccinu prenatuka 🤣
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Jesi li strzal na 2 ili sva 4 šarafa? Fali ti jedan detalj: kad si ga napel šarafima, trebal si ga "zamoliti" čekićem po čelu glavčine.
Znaš kak se veli :ako gruba sila ne djeluje, znači da nije dovoljno primijenjena ;)
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
917
Na 4 srafa sam stezao, nisam udarao cekicem mislio sam da ce kao radapciger sam da ga izvuce...
 
Na vrh