• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Holderi za svoje godiste su puno napredniji od mute i labina, mali holder e6 sa 6 ks motorom ima inverter, reduktor brze spore i 3 brzine, te dodatnu 4 brzinu koja obilazi mjenjač i ide direktno sa kuplunga na osovinu kotaca, ima kandzaste spojke na obe strane osovine kotaca i dvije brzine kardana, te nema puzni prijenos nego konusno tanjurasti par. Taj stroj je otprilike velicine mondiala i freza za njega je 70 cm sirine sa 6 nosaca nozeva. Jos da napomenem proizvodnja zapoceta 1956, znaci prije 60 godina su bili na toj razini
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
koliko si istraživao ovo rezervnih djelova?
sigurno je to strojčina ako nisi na brijegu ..zapravo na brijegu jedino motika ne šteka .

kak je s pogonom za prikolicu , jel ima sinhronizirane'
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Djelovi za njega su u njemackoj kao kod nas za tomosa, jos uvijek se proizvode.
Kod nas je jedina uzbrdica prelaz preko autoceste
Sinhronizirano za prikolicu imaju e11 i e12, 5 naprijed i jedan rikverc i dvije brzine kardana, ostali nemaju sinhro brzine
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Malo pretjeruješ. Znam da za 2 taktni Sachsov motor treba svijećom tražiti dijelove. Mislim, može se sve naći, ali....cijene su boli glava
Ja sam vidio to čudo u radu i kak god izgleda nezgrapno, poprilično je okretan. Jedan dedica ga ima i okreće ga sa blokadama, za koje ne treba ništ stiskati samo okrećeš ručku kao na trobrzincu, kao da se igra sa nekom igračkom.
 

Dejo0405

Novi član
Tu od
27 Stu 2015
Poruka
8
Za početak ispustiti ulje iz mjenjača da ne bude iznenađenje kao kod nekih kad im je sve otišlo po garaži. :)
Koliko se sjećam nema ništa bitno za ispasti sem lamela, ali njih ionako skidaš ako mijenjaš motor. Kvačilo je višelamelno u ulju. Kad rastaviš vidjećeš u kakvom je stanju pa po potrebi mijenjaj.

Poželjno je da pri sastavljanju imaš pomoćnika koji će držati stisnutu polugu kvačila da se lakše sve spoji (ili vezati žicom ako baš nema nikog). :)
Naravno, za sve spojeve motor/međuploča/mjenjač obezbijedi odgovarajuće dihtunge ili silikon za tu namjenu da poslije ne slini ulje na spojevima (onda se tu zalijepi sva prašina i sjemenke od trave dok kosiš).

Gdje se mogu kupiti nove lamele i odgovarajuće dihtunge za mutu?
Jedna od lamela mi je potrebama a brtve sam zeznuo nestrucnim skidanjem motora ili su jednostavno puknule zbog starosti :)
 

Dejo0405

Novi član
Tu od
27 Stu 2015
Poruka
8
Ako nekoga zanima, lamele sam pronašao u Zagrebu, trgovina Agro-dom. Ogininalne su oko 140 kn a zamjenske oko 80.
 

jabakogi

Novi član
Tu od
8 Svi 2017
Poruka
1
Postovanje svima,

Novi sam ovdje, pa ako neko ima iskustva da mi odgovori, bio bih zahvalan.
Naime, ne znam sta da kupim za kosenje vocnjaka cca 5000 kvadrata, razmak izmedju vocki 5m. Ravan teren, travnjak uredjen. Cesto mi zbog obaveza preraste trava, vise od koljena.

Razmisljam o nabavci ovog:
https://www.google.ba/search?q=stru...AUICSgB&biw=360&bih=517#imgrc=V-1Ws8vk3cMWeM:

Ili muta roto kose

Ako neko ima iskustva sta bi bio bolji izbor?
Ovaj mulcher vjerovatno moze kositi visu travu, dok roto kosa ima tockice pa je lakse manevrisati oko stabala...
Ako neko koristi mutinu roto kosu koliko visoku travu moze kosoti?

U pitanju je Muta Maestral, kineski motor dizel 10ks.
Hvala u naprijed
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Roto kosu.
Već sam napisal da je ovaj težak za rad radi skija. Kotači su ipak u prednosti.

I jedan i drugi stroj imaju isti pogon i nož. Ako se bojiš da bude roto kosa valjala travu, izreže joj se prednja strana lima.
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Bog svima,
odmah da kažem imam gorenje muta motokultivator, milsim da je na njoj LA 300 motor.
Uglavnom došla je pod moju upravu tek nedavno tako da ne znam puno o njoj.
Ne mogu je pokrenuti-upaliti. Pustim gorivo stavim čok, Koji je položaj uopće čok?
Kapa gorivo na toj ručici od čoka, i tako...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Kapa ti gorivo (jer ne upali) pa se skupi gorivo u usisnoj grani.
Provjeri svjećicu i očisti karburator.
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Hvala na savjetu probat ću, još jedno pitanje koji motor bi mi preporučili ako bi se htio rješiti tog la 300?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Cok ti je ukljucen kad je okomit na tijelo kaburatora, uzmes kineskog dizela i miran si duze vrijeme, @vica ga ima na hondi f600 radi usluzno i kaze da motor ima negdje oko 1500 radnih sati i dosad nista nije mjenjao
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Ček, čok ima tri položaja, jedan je otvoren zrak, drugi je poluotvoren i treći skroz zatvoren. Kineski? Kipor 186 misliš? Kako je sa ugradnjom?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Polugica coka je paralelna sa zaklopkom u karburatoru, da taj motor uz njega ide medjuploca i mora biti konus mislim 23 na motoru ne sjecam se vise tocno i takav motor se samo nasarafi umjesto starog, ostaje isti kuplung. I bolje je uzeti motor sa duzom radilicom tako da je motor vise isturen jer inace treba prosirit trag kotaca da kotac ne zapinje za mehanizam gasa
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
U koji položaj je stavljam? Zatvoren ili poluotvoren?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Cok ti je ukljucen kad je okomit na tijelo kaburatora, uzmes kineskog dizela i miran si duze vrijeme, @vica ga ima na hondi f600 radi usluzno i kaze da motor ima negdje oko 1500 radnih sati i dosad nista nije mjenjao
Prvi modeli su bili kvalitetniji, (moje mišljenje), u praksi se tako pokaže.
Na taj način se privlače kupci.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Polozaj coka zavisi od samog motora, moj je trazio puni cok, neki trazi pola coka, to moras sam ispitat.
Taj kinez i da odradi 500 sati bez kvara, ne vjerujem da ce ga @frenki1102 koristiti vise od 50 sati godisnje, to je 10 godina rada bez razmisljanja.
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Pa da oko 50 tak sati godišnje. Recite mi da li će muta ići nešto sporije sa tim dizelom nego sa LA 300?
Evo slike, može mi netko reći koji je to model? Samo gorenje-muta ili ima još koja oznaka?

P1050784.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Neće ići sporije jer te kopije yanmar motora imaju isti opseg obrtaja kao i LA300.
Trebalo bi da je to kod tebe gorenje muta specijal (ako su originalni točkovi). Prilagođen za obradu zemlje i komumalnne poslove jer ima sporiji mjenjač od modela kosilica/univerzal.
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Ok znači specijal, može li mi netko reći da li je ovaj spoj ok,(slika u prilogu). Netko je nešto tu radio, pokušavao navarit nešto. Iznutra je ok. Može li se spojit freza? I čemu služi polugica iznad(malo se vidi na slici) Kao nekakav štift ima gore.

P1050790.jpg
 
Na vrh