• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Moze se spojit mozda ces morat malo obrusit to sto je bilo vareno, sa tim stiftom se zakaci nastavak da ne spada, na nastavku ima rupa na cijevi u koju ulazi taj stift
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Ček jel mislimo na isto, ima rupa sa navojima sa strane a ima i iznad ovoga još nešto, kao nekakva cijev u koso na kraju koje je taj štift (koji ne mrda, možda je zapeklo), kad nisam slikao a mogao sam.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
To gore iznad ti služi da drži priključak. Možda je zapeklo ili ti se samo čini pošto je pod dejstvom opruge. Izvuče se vertikalno uvis za taj mali štift i zaglavi na ispupčenje. Ubaciš priključak i pustiš da se zabravi.
Ovako izgleda sam priključak (cijev 80 mm sa rupom 20 mm), a taj navoj što dođe sa desne strane na slici je za mazalicu.

6ea87966469cf976d8e6dd26865c201e.jpg
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Hvala, eh može li mi netko reći di se ispušta ulje u diferencjalu na muti i di se liva novo. Negdi san pročita da ide 2.8 lit.
Ja to neću mjenjati sada ali čisto da znam di je.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Nema ona diferencijal, samo vratilo koje povezuje točkove krutom vezom.
Ispušta se sa donje strane, ima veliki čep za ključ 30 ili tako nešto. Sipa se gore gdje je šipka za provjeru nivoa ulja u mjenjaču, a kapacitete i intervale zamjene imaš u uputstvu. Kačeno je nekoliko puta već na forumu, a bude i među prvim rezultatima u pretrazi na guglu.

E da, ako su ti manžetne gore oko ručica propale zamijeni ih jer tamo upada razno smeće i onda naspi novo ulje u mjenjač. Nije veliki trošak, a pitanje je kad je mijenjano u zadnjih 30 godina koliko vjerovatno ima.
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Hvala na svim savjetima, tako ću napraviti kad uhvatim vrimena. Imam još jedno pitanje, što kažete na ovaj motor za nju, Lombardini ch 270? Jel preslab?
Našao sam jednu na netu sa takvim motorom. Nije skup, dobra garancija...

motokultivator-gorenje-muta-special-slika-80368603.jpg
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Motor je taman za ostatak mašine, oko 8-9 konjića. LA300 je sedam konjića i ovaj baš ima onu razliku što ponekad zafali.
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Mislim da ovaj ch 270 isto ima 7 ks a da ch 395 ima 9ks
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Da, to sam zaboravio da ostali kinezi stave zapreminu u oznaku kao što je i kod originala (honde), a ovi nešto izvode. :)
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Cok ti je ukljucen kad je okomit na tijelo kaburatora, uzmes kineskog dizela i miran si duze vrijeme, @vica ga ima na hondi f600 radi usluzno i kaze da motor ima negdje oko 1500 radnih sati i dosad nista nije mjenjao

Kako da nađem tog @vica na forumu da ga pitam direktno za iskustvo?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Pogledaj si i Subaru Robin motore. To su sigurno bolji motori od navedenog Kohlera. Lombardini, na žalost, više ne proizvodi male benzince. Zadnji njihovi su bili serije LGA 280/340 (9 ili 11ks).
Kineskih dizela imaš puno u oglasima za manje novce od ovih benzinaca “s imenom”, pa zaključi sam.
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Pogledaj si i Subaru Robin motore. To su sigurno bolji motori od navedenog Kohlera. Lombardini, na žalost, više ne proizvodi male benzince. Zadnji njihovi su bili serije LGA 280/340 (9 ili 11ks).
Kineskih dizela imaš puno u oglasima za manje novce od ovih benzinaca “s imenom”, pa zaključi sam.

Da ima kineza punooo, teško se snaći, nekako taj Kipor vidim da ima neku konstantu, ili mu je naljepnica izdržljivija od drugih. Gledam sad Kipor 178FG6 5.5 ks. Negdje se slični reklamiraju kao 7 ks ili 8ks al mislim da su isto 5.5ks. Vidim da takav motor stavljaju na Mute, onaj jači model od 186f - 8.6ks stavljaju na veće motokultivatore npr. IMT 509.

Hoće li to biti o.k. nakon LA 300? Mislim na snagu, okretaji su isto na 3600.
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Vidit ću, meni je to uglavnom za vući prikolicu, eventualno frezanje, ako kupim frezu. Ja bi radije manji, Muta je malena, ne bi triba imati problema zbog uskih kola - kotača.

Vidim da je taj 178 model oko 30 tak kg težine. Koliko ima LA 300?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Na mutu sa fabrički išli i 6LD360 i ADN-37W koji su oko 45 kg, a yanmar L100 i njegove kopije su tu negdje njihova klasa. Jedino ne znam kakva je upravljivost kad se toliko optereti, utiče li mnogo.
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Eto ga na, nisam siguran hoću li frezati s njom pošto imam kopačicu, eurosystem motozappa. Ali onda je taj 5.5 ks vjerojatno slab i za vuću prikolice koja je malena pa će većinu vrimena biti prilično natovarena. Da se razumijemo neću ja to puno koristiti, ali kad budem bit će pošteno.
Na netu gledam sve te mute sa dizel motorima i pokušavam odgonetnuti koji motor imaju, milsim da je uglavnom taj od 5.5 ks ali opet to je uglavnom montirano za one kose.

Ljudi samo da kažem koliko sam zahvalan na svim vašim postovima i savjetima. :(y):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Svi montiraju 178f jer je jeftiniji u kupovini i za lake poslove poput košenja sasvim dovoljan. Do sad sam tek par komada vidio sa 186f.
 
Na vrh