• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

mazar

Novi član
Tu od
9 Sij 2019
Poruka
3
Pozdrav svima i hvala na prijemu u poljoprivredni forum.

Dvije godine imam Mutu Gorenje i vrijeme je za zamjenu motora. Prijašnji vlasnik ju je koristio samo za košenje malčerom koji je za nju napravljena.
Molim vas da mi odgovorite koji je ovo model (nadam se da će slike biti dovoljno dobre).
Ja ju koristim za frezanje i prijevoz.
Da li na ovu mutu mogu staviti Motor Diesel Kipor ručni start KM 186 FG5 8,6 Hp.
 

Prilozi

  • acme motor.jpg
    acme motor.jpg
    40.7 KB · Pregleda: 54
  • muta gorenje 1.jpg
    muta gorenje 1.jpg
    32 KB · Pregleda: 56
  • muta gorenje.jpg
    muta gorenje.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 52

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Muta univerzal ili specijal. Spolja nema razlike, samo je unutra različit pužni par. Ako taj motor radi najlakše ti je skontati po maksimalnoj brzini. U trećoj specijal ide oko 6 km/h što je neki nomalan hod čovjeka, a univerzal preko 10 km/h pa valja lagano i potrčati. :)

Motor odgovara ako ima prirubnicu sa 6 šarafa i konusnu radilicu, ali ćeš možda morati da odmakneš točkove distancerima da ne zapinju o poluge gdje se kači sajla gasa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Imaš motora koji imaju dulju osovinu i debelu međuploču. Najdi takvoga, jer mu budu kotači manje smetali.
Po svemu bi ovo trebal biti Univerzal. Nezgodno je kod njega da ovaj motor bude imal karter jako nisko postavljen, pa budeš možda imal problema s ugradnjom vučne ploče za prikolicu.
 

mazar

Novi član
Tu od
9 Sij 2019
Poruka
3
Hvala na odgovorima.
Ova Muta ide preko 10 km/h.
U stvari išla je. Sada mislim da je ovaj motor dao svoje.pošto je išao po selu.....dobio je po ...
Više se ne može upaliti, zapravo ne mogu pokrenuti starter. Zablokirao je.

Gdje mogu kupiti 186 f?

Nadam se da ću moći sam staviti novi motor, a svaki savjet je dobrodošao.

Drugi motor za ugradnju o kojem razmišljam je Loncin 389ccm G390F-A15.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Posljednje uređivanje:

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Pozdrav,nije vezano uz Gorenje,ali je uz Acme motore. Jel se netko susreo sa lijevim motorom? Znaci,pali se obrnuto od smjera sata.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Ovo sve novo je desno. Skoro sam se zaje... i kupio Kipora kakvog imam na Gorenje. I onda mi klikne u glavi nekaj da je netko negdje spominjao lijevi i desni motor na BCS-u i idem pogledati,a ono gore lijevi...
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Jbte,ak toga namontiram,glavni bum u selu i gradu. Bas bum zval u Agrodom,tam sam kupoval vec za Gorenje i BCS dijelove
 

honda

Član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
56
pozdrav svima Imam mutu gorenje maestral kad ubacim u brzinu i gurnem ručicu naprijed sama iskoci mislim da treba neka oprugaili feder kako to napraviti kako ste vi to sebi sredili moze slika
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Postavi sliku da bi ti se moglo pomoći.
Postoje dva tipa, stari i novi:
-Stari tip je da ide naprijed kad je ručica invertera povučena "prema sebi"
-Novi tip je da ide naprijed kad je ručica invertera povučena "u smjeru vožnje"
 

honda

Član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
56
Kad se povuce prema sebi on ide naprijed.
motokultivator-gorenje-muta-maestral-prikljuccima-slika-44337484.jpg


Takva je moja. Ne znam ni koje je godište.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Aha, stari tip. Dakle, imaš ovak:

Ovo deblje zakruženo ti fali.

To je najbolje prepraviti na novi tip, da nema zgloba, dakle ovak:


To su ti predratni modeli, 1985...1990.
 
Posljednje uređivanje:

mazar

Novi član
Tu od
9 Sij 2019
Poruka
3
Stavio sam Loncin G270F umjesto ACME motora na mutu univerzal.
Loncin motor sam dobio sa prirubnicom koja odgovara, ali osovina motora ima nešto veći kut tako da sam morao tokariti korpu kvačila i sada je sve sjelo kako treba. Tokarenje konusa korpe kvačila je 5 stupnjeva i 1,5 mm.
Pošto je Loncin većih dimenzija morao sam spustiti vučnu ploču za jedan centimetar duljim vijcima.
Sve raskopao, očistio, složio ponovo. oko kočnice kotača izvadio pet kg zemlje....sad radi kako treba. zapravo nakon nedavne kupovine ovog ljutog stroja nisam ni imao vremena za održavanje što se više neće dogoditi.

Slijedeći problem koji moram riješiti je nabava distancera za kotače.

Trebaju biti 105 mm kao na slici ili ću ih morati napraviti.
Ako netko prodaje distancere ili zna gdje se mogu kupiti molim info. distanceri.jpg distancer.jpg
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
To možeš napraviti iz dvije cijevi (kod tebe 105 mm) odgovarajućeg fifija i čelične ploče, bilo okrugle bilo četvrtaste!
Čeka te tokarenje, zavarivanje i bušenje!
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh