• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,637
... Jel ima tko sliku freze od mute gdje je vidljiv raspored noževa, rastavio sam ju radi kvalitetnijeg brušenja istih i sad sam zapeo na sastavljanju...

Ovo je način na koji su bile motike originalno postavljene:
Freza originalni raspored.jpg


Kak mi se događalo da se freza pri radu "njiše", motike na desnoj strani sam preokrenul tak da su sad postavljene ovak:
Freza bolji raspored.jpg

i novi raspored s malo zakrenutim motikama:
Freza bolji raspored2.jpg

Nadam se da nije prekasno.
 

ivsakopr

Novi član
Tu od
2 Ruj 2017
Poruka
10
Molim da mi netko pojasni malo oko ovih modela muta gorenje..koliko vrsta ih ima i koji model je najbolji za kosilicu.. ono da ti ne mora nitko odmicati pokosenu travu kao kod kosilice imt 506.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,546
Od Mutinih mtk ne bi znao koji model je bolji za strižnu kosilicu. Ono što znam da su sve kosilice koje imaju prihvat kose u jednoj točci (u sredini) sklone nakupljanju trave.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,637
Od samih MTK: Maestral (ili i Kosor, ak kupuješ rabljenog).
Od kosa: ili ona bez prstiju
kosilnica-struc-kosilni-greben-brezprstni-132-cm-pogon-m-80-584847.jpg


ili s Bussatis kosom (skupaaaa):
vGkJhvZytarg
 
Posljednje uređivanje:

honda

Član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
56
Maestralka je dobra posto ima cetiri brzine naprijed a tri unazad kad okrenes rucke mozes kositi u kojoj hoces brzini toje plus
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,637
Maestral i Kosor su isti strojevi, s različitim dizajnom i izvedbom upravljačkih ručki.
Podjednaku getribu ima i BCS, Grillo i još neki...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,637
Napravil sam ih sam. Pogledaj izgled negdje u temi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,637
Ne prodajem.
Ako želiš, dam ti izrezati, a navoje urežeš sam. Košta oko 15kn/kg + dostava.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,637
Oko 14kg za svaki kotač, s po dvije ploče.
Može još jedna izvana mase oko 9kg po kotaču, ali stoji izvan kotača. To vrijedi kad su kotači okrenuti tak kak vidiš. Ako treba suziti trag, onda kotači idu samo izvana.

Imamo lokalnu firmu koja ima CNC plazmu, pa se to tam da rezati. Računaju sirovu mjeru za kg (dakle i škart koji ostane, pa ti nemrem reći koliko bu točno kila i koliko bi koštalo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,637
Ne želim prodati svoje, već ti mogu dati izrezati komade ak hoćeš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh