• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

honda

Član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
56
Skineš troml. Malo ga udaraj drvenim čekićem, da ga ne iskriviš.
Kad ga skineš, ukazal ati se bude glavčina.
Ako hoćeš skinuti glavčinu, napravi izvlakač-ploču koja ide na ova 4 šarafa, i jedan šaraf u centru, kojeg budeš upel u poluosovinu.
Napni ga i onda čekićem udari po glavi centralnog šarafa. Tu je konus kojega treba popustiti.
Prije toga dobro našpricaj odvijač sprejom ili naftom.
Dali treba još šta odvrnuti
Ne treeba. Dovoljno je odšarafiti centralnu maticu.
I šta sad
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Pa napisal sam ti postupak skidanj nabe.
Ne kužim kaj ti još treba i kaj želiš?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Kad skineš nabu, skineš temeljnu ploču kočnice. Iza imaš semering, kojega izbiješ šarafcigerom. Iza njega je seger i lageri.
Imaš li katalog dijelova?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Skineš troml. Malo ga udaraj drvenim čekićem, da ga ne iskriviš.
Kad ga skineš, ukazal ati se bude glavčina.
Ako hoćeš skinuti glavčinu, napravi izvlakač-ploču koja ide na ova 4 šarafa, i jedan šaraf u centru, kojeg budeš upel u poluosovinu.
Napni ga i onda čekićem udari po glavi centralnog šarafa. Tu je konus kojega treba popustiti.
Prije toga dobro našpricaj odvijač sprejom ili naftom.
Pa kad skine doboš kaj nebi na glavčinu išel normalni trokraki radapciger?
Pitam jer mu je lakše nabaviti normalni radapciger nego alat iti delati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Bi, ali je glavčina aluminijska, a kak se to obično "zaraste" na poluosovinu bojim se to savjetovati da radapciger ne otrgne komad.
Konus z dvije kajle...uff.
Skidal sam to i išlo je jako teško.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Mislim da sam i ja to nekad nekome rastavljal ali se ne sječam detalja.
Meni se uvijek više sviđa kad je spoj dva različita materijala jer je (kod konusnog spoja) lakše rastaviti.
Ja se nebum nikad zaboravil izgleda tvoje face kad sam onaj šaraf pod zub del tak da znam da mi imamo različit osječaj kaj more kolko izdržati. Tak i ovo, ako se pripremiš za posel kak treba to mora iti dole skoro s prstima.
Zamisli si samo koliko je to bezosječajno kad ga mlatneš s čekičom da popusti...
Ja bi to napal s običnim trokrakim radapcigerom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Jesam, ali sam deformiral jednu sebi, jer su obje išle teško, i zato to niti ne savjetujem.
More i tak probati.
Inače, novi tip ima gusanu nabu i troml iz komada, pa ju nemreš drugačije niti primiti nego za šarafe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
To je kaj drugo kod novog tipa. Tam je alat neophodan.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Da, mrda se ali ne tamo gdje bi trebalo! Ako su ova tri - četiri vijka duži od ovog centralnog, onda je lako. Uzmeš jednu pločevinu min 10mm debljine (da pokrije) sva četiri vijka. Izbušiti rupe za sva četiri vijka. I za centralni vijak Manju rupu (da možeš urezati navoj) 10 - 12 mm. I to ti je izvlakač (koji će poslužiti). Na centralnome vijku malo zabušiš (uporište vijka izvlakača).
 

honda

Član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
56
Imam ja radapciger probao sam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Malo se radilo pred praznike 😊😊 inace maska je ručni rad. Fabricka je bila plasticna i od vibracija je sva popucala. Trazim onu od labina ili onog dmb-a al nmg naci, tako da i ova moze posluzit...
 

Prilozi

  • IMG_20200416_163143.jpg
    IMG_20200416_163143.jpg
    225.2 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20200416_163126.jpg
    IMG_20200416_163126.jpg
    202.8 KB · Pregleda: 19
  • IMG_20200416_163137.jpg
    IMG_20200416_163137.jpg
    171.4 KB · Pregleda: 18

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
Malo se radilo pred praznike 😊😊 inace maska je ručni rad. Fabricka je bila plasticna i od vibracija je sva popucala. Trazim onu od labina ili onog dmb-a al nmg naci, tako da i ova moze posluzit...

Pozdrav.
Imam ja na svome MTK-u poklopac original od Labina, narančasti, još sa naljepnicom, a planiram mijenjati svoj motor LA300 za Loncin 270 9.5 ks, pa ako budem prodao motor, javim ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Ne stane od Mondiala. Trebal bi biti od velikog, Super Specijala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh