• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Jel mješao tko moddus sa herbicidom i fungicidom? Konkretno Sekator i Elatus Era + moddus.. Kolega mi kaže da obavezno moddus sam stavim uz 10 dana razmaka da bi moglo doći do oštećenja usjeva uz kombinaciju sa herbicidom.
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Pozdrav ,
Za korekciju već špricanog kukuruza , što bi bilo najbolje protiv divljeg sirka ?
Kukuruz je do 6 listova.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Laudis ako stigneš odmah, ako ne, onda Elumis koji može do 8 listova, ali obično je u paketu Elumis Peak koji ide do 7 listova i rješava sve
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Koliko vidim dolazi sezona pljuskova, kada je najbolje proći herbicidima, kada će biti 4-5 sati suho ili za 4-5 dana kada sezona pljuskova završi?
 

gss

Novi član
Tu od
8 Lip 2023
Poruka
12
Ekipa, zanima me nakon koliko vremena zlatica počinje opadati nakon tretiranja Ampliga, te također me zanima na koliko l vode stavljate 50ml?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,621
Ide 1ml na 1litru vode. Prvi put ga koristil ove godine, pa ne znam nakon kolklo djeluje
 

gss

Novi član
Tu od
8 Lip 2023
Poruka
12
Ide 1ml na 1litru vode. Prvi put ga koristil ove godine, pa ne znam nakon kolklo djeluje
hvala

Ide 1ml na 1litru vode. Prvi put ga koristil ove godine, pa ne znam nakon kolklo djeluje
Pitam jer sam nasao podatak na youtubeu na syngentinom kanalu da 4ml na 10l sto mi zvuci nekako premalo
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krumpir se može pošpricati tek maglom, a može i tak da se počne cijediti s njega. Količina aktivne tvari koja dođe na krumpir bi trebala biti približno jednaka. Dakle razlika u količini špriciva se može kompenzirati koncentracijom. Meni osobno je teško pošpricati s jako malo vode, moram vidjeti vlažne listove. Dakle bliže sam varijanti kad se špricivo počne cijediti.
Aktaru od 4 mg sam imal za 30 litri i djelovala je odlično. Šteta kaj je više nema. :(
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,621
Da se osvrnem na učinak ampliga protiv zlatica.
Jako dobar, djeluje brzo i učinkovito. Sad kak dugo bude dobar vidit će se
 
  • Like
Reactions: gss

gss

Novi član
Tu od
8 Lip 2023
Poruka
12
Ja za sad zadovoljan, nadam se da ce biti kako su neki pisali ovdje, da im se zlatica ili nije pojavila uopce ili pred samo branje krumpira kad vise nije ni bitno toliko
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh