• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

igland vitla

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Prodao sam ga nedaleko , u funkciji je .

A evo sa PIKa slike o čemu ti govorim.

Screenshot_20230119-211405.png


Screenshot_20230119-211356.png
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Prodao sam ga nedaleko , u funkciji je .

A evo sa PIKa slike o čemu ti govorim.

View attachment 56651


View attachment 56652
Da, na to sam mislio...
Ovdje se i dobro vidi koliko kratak kardan treba ici, to me malo strah kako cu iskombinirati i da nece ispadati prilikom dizanja i spuštanja vitla...
Na svom cu jos napravit i rucku za upravljanje vitlom iz traktora, inace to imaju, ali s ovog je to netko skinuo, a ostavio samo ovu s kojom se upravlja kad se stoji pored traktora
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Kardan veoma malo ide gore dole i ne mijenja dužinu pri tome tako da ti to neće biti problem.
Malo ga je nezgodno staviti jet ti smetaju poluge od traktora.
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Kardan veoma malo ide gore dole i ne mijenja dužinu pri tome tako da ti to neće biti problem.
Malo ga je nezgodno staviti jet ti smetaju poluge od traktora.
Ok, nadam se da onda necu imati s kardanom problema..
Inace ja sam pravio druge(višlje) nosace za kacenje pa sam na njima jos malo odaljio vitlo, bas zbog tog kardana, da dobijem par cm duzi kardan vjerujem da ce puno znaciti...
Moram napraviti dio topling poluge koji se spaja s paralelogramom, jer je to netko odrezao, a polužje zavario, a kod bubnja napravio kacenje za standardni toplink...
Meni ta geometrija gibanja vitloa nije odgovarala jer je vitlo odlazilo previše u kabinu, pa sam odlucio vratit ga na tvornicki sistem 20230117_171155.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ne moraš citirati svaki post .

A imaš tamo pri dasci da pomijeraš paraleleogram , tj da ga prilagođavaš traktoru i potrebama pa se malo poigraj i sa time , onih više rupa što je ostavljeno nije bez veze.
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Dada, ima dosta raznih pozicija i kombinacija, samo treba naci onu koja najbolje odgovara...
Buduci da je to tvornicko vitlo nadam se da su i oni prilikom konstruiranja vodili racuna o tome da se moze kacit na razlicite tipoce traktora...
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Na kraju sam sistem za kacenje toplinka ovako odradio, za sad mi se ne cini lose, jedino je malo teže kad se kvaci i otkapca...
Sljedece sto moram je poigrati se s lamelom, jer dosta slabu vucnu silu ima..
 

Prilozi

  • 20230128_155337.jpg
    20230128_155337.jpg
    63.5 KB · Pregleda: 27

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nije loše ali da nećeš imati problema kada digneš skroz gore?
Obzirom da si skratio ovaj pravljeni dio. Makaze će raditi više
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Nece, probavao sam, cak je ovo jos "najveci" kut.... prilikom podizanja taj dio dođe vodoravno, da hidraulik od traktora moze dici vise ima jos prostora za hod na makazama
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Dada, ja nemam prigovora, niti losih iskustava s tim vitlom, djeluje da taj sistem nije siguran, ali na IMT traktorima to funkcionira
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,584
Ma pokajat ces se stas uzeo ovo. Pa ovoj nepoderivo. Tu i tam oce sajla malo zapetljat se. Nekad pukne lanac postoj Brana meto sa otpada,al sve u svemu vrhunsko. Ja tako jedno prodo frajeru dole oko broda prije 8-9 godina,tera ga jos i dan danas sa lambom 110 ks. Funkcionira on na mnogim traktorima. Za amatersku upotrebu tj gdje god netraze kojekake ateste je zakon. Za te pare bolje nemoze.
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Slažem se, vec i sad mi se cini da ce u šumu kad je ozbiljniji posao ici to dolačko vitlo, a Igland ce stajati kod kuce...
Kod mene je se to vitlo bas naradilo, i nikakvih problema, ja sam dodatno ubacio onaj valjak na bubanj da neda sajli da se razmota nekontorlirano, koloturu stavio s ležajevima i pojacao sam dasku u donjem djelu jer otkako ga kacim na 577 pocela se na mjestima daska motati kad se oslonim o panj... i jednom godišnje onako izvana elektrodom navarim malo na onaj klin sto ide u lančanik jer se on zaobli pa iskace pod opterecenjem...
Jedino bi valjalo da je daska šira i da je bubanj napravljen iz deblje plocevine, ali ni s ovim nisam imao problema
 

Najnoviji postovi

Na vrh