• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 551 (MF 65)

Pakishaa6498

Novi član
Tu od
19 Ruj 2019
Poruka
1
Pozdrav svima!

Imam problema oko IMT-a 551 (lici na MF 65 i mislim da je 60 i neko ili 70 godiste), naime traktor nemoze da mota volan nikako, trazio sam da nadjem delove glave upravljaca ali ih nikako ne nalazim. Otvorio sam kuciste glave upravljaca i naleteo na kuglice lezajeva, zna li nekako gde idu ti lezajevi i kako da to sredim (glava upravljaca ima 1 izlaz za osovinu koja mota volan sa leve strane i izgleda je u slovu L). Moram da nagovestim da sam za sada skinuo deklu sa desne strane i nisam demontirao celu glavu upravljaca, posle skidanih srafova ispali su kuglicasti lezajevi, nista vise nisam dirao!

Hvala vam ako znate kako da mi pomognete :):)

P.S. Sutra u toku dana dodacu neku sliku da vidite na koje delove mislim i kako to izgleda
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Nije to ležaj nego su ti te kuglice ispale iz puža volana,ako ne poznaješ materiju džaba da ti se objašnjava nego nađi nekoga ko se razume da pogleda,a delova verujem da ima da se kupe jer sigurno pašu od nekog drugog modela imt
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Znam izabrati sebi zabavu te eto uzeo IMT 551, sa malo jačim motorom. Krenuo od limarije, upravljač stavio hidraulični-ali još ima na njemu raditi izgleda, špera blokirala jer seiger ispod opruge pukao pa ga zamijenio podloškom gdje sam morao urezivati utor u osovinu, pa kad već skinuo desnu tubu, odradio kočnice tj.promijenio lamele, kugle i opruge (kočinice su disk sa lamelama, ali promjera 180 mm, a ako se ne varam 558 i 560 imaju sve isto samo u promjeru 200 mm. Iz tog razloga jer nisam našao orginal, išlo se na nitovanje). ...i da zabava bude kompletna kad mi strana već otvorena, vidim na vanjskom dijelu pojedeni zupci kardanske osovine. Na tubama piše 533. Pitanje je:kako zamijeniti kardansko vratilo? Ako piše na tubama i kučištu mjenjača 533, da li odgovara vratilo od 533 ili ? Namjera mi odraditi i drugu stranu kočnica, ulje je vani pa bi bilo uljni filter promijeniti....koje ulje i koja količina, koji filter? Zahvalan na odgovorima.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Ako je trup identičan kao na 533/539 s desne strane ispod ručica hidraulike, mora biti mjerač kao na motoru i na njemu piše malo-mnogo. Ako nema toga onda na istoj toj strani mora biti imbus šeraf do kojeg se toči i kad počne curiti to je ta količina. Oko 27 litara bi mu sigurno trebalo biti dovoljno ;)
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Uh, pola tog ulja imam...jeste, ima mjerač s desne strane, zanimala me količina ulja, i još svašta što sam napisao. Hvala na odgovoru.
 

Prvoslav

Novi član
Tu od
8 Stu 2021
Poruka
1
Pozdrav svima!

Imam problema oko IMT-a 551 (lici na MF 65 i mislim da je 60 i neko ili 70 godiste), naime traktor nemoze da mota volan nikako, trazio sam da nadjem delove glave upravljaca ali ih nikako ne nalazim. Otvorio sam kuciste glave upravljaca i naleteo na kuglice lezajeva, zna li nekako gde idu ti lezajevi i kako da to sredim (glava upravljaca ima 1 izlaz za osovinu koja mota volan sa leve strane i izgleda je u slovu L). Moram da nagovestim da sam za sada skinuo deklu sa desne strane i nisam demontirao celu glavu upravljaca, posle skidanih srafova ispali su kuglicasti lezajevi, nista vise nisam dirao!

Hvala vam ako znate kako da mi pomognete :):)

P.S. Sutra u toku dana dodacu neku sliku da vidite na koje delove mislim i kako to izgleda
551 imt menjaci hidraulika sve odgovara od imt533, motor perkins 4 lamela imt533 dupla kocnice MF 65 kao i bocni reduktori.
 
Na vrh