• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560 generalka

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Pozdrav, radim generalku na IMT 560 83. god (kod majstora) do zadnjeg šarafa, tj. sve što ne valja novo, sve što je sumnjivo - stavljam novo. Ne krpam i ne švasam, jer je moj IMT švasan i krpan i ima na sebi hiljadu dijelova pitaj boga od kojih sve vozila. Sada sam zapeo u dvije stavke: zadnje gume, dali 16,9-28 ili 14,9-28. To mi je jedini traktor i s njime radim sve poslove, na njemu su 16-ke ali ja bi rađe ove uže. Dali možda netko ima takve gume na 560 ili 577 i kako su se pokazale? 2. problem mi je glavni kočioni cilindar. Radim onako s oprugama na diskovima i stavio bih od stojadina cilindar glavni. Ali koji paše na sve to i gdje kupiti?Dali onda trebam kupiti 2 cilindra (za lijevi i desni kotač). Ako možda netko ima kočnice na tu foru, svaki savjet je dobrodošao. Naravno ako nekoga zanimaju slike i cijene, voljan sam predočiti, pozdrav
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
S 14 dosta proklizuje malo više snage meni je pomalo i žao što sam 14stavio.
I brži je s 16 gumama
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Gume 14 ima prijatelj na 560 i zadovoljan je sa njima. Glavni cilindar kupi original novi i bit ćeš miran 15g i više, a bar imaš izjednačivač sile kočenja.
Važno je da staviš crvene semeringe silikonske i da su diskovi nalijepljeni sa onim sivim materijalom jer original nije bogzna šta i kad je sve složeno da imaš između diskova luft od cca 1.5-2 mm.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Gume stavi 16 manje proklizuje manje upada u oranje stabilniji
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj je original imal 14 sad su druge također 14 Mitas Szecrepublik i odlično odrađuju posao po katalogu za gumu 16 treba min 65 ks ..
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Moj je original imal 14 sad su druge također 14 Mitas Szecrepublik i odlično odrađuju posao po katalogu za gumu 16 treba min 65 ks ..
A kaj je sa onima kaj su iz tvornice dolazili sa 16.9 gumama?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima kolega na starom tipu 560 u transportu po ravnom brži ali u brijeg obično izađem 3 dok on nemože po težoj zemlji ja sem oral 1 on 3 sporom znači za kaj ti treba no opet 558 je znal doči sa 16.gumama . A kad se IMT držal normi kaj su imali to su stavili bez prava na prigovor ili dogovor ??
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Sve je gotovo, ostala još samo struja. Ima li možda netko shemu elektroinstalacija od IMT-a
 
Na vrh