• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 577 lupanje kardana

Crnki

Novi član
Tu od
24 Ožu 2022
Poruka
12
Pozdrav imam imt 577. Kad ukljucim kardan u prazno normalno okrece bez ikakvih suvisnih zvukova. Danas kod razbacivanja stajnjaka (vece opterecenje na kardan) cujem neke zvukove. Presao sam mozda 5 metara i onda je krenulo lupanje. Izuzetno jak zvuk kao da nesto preskace (trrrr). Lupanje se cuje u mjenjacu i vise naprijed prema lamelama, mada nisam posve siguran jer zvuk je doista jak i ne zelim da se jos vise potrga ako ne treba. Zna li netko mozda o cemu se tocno radi ili gdje da gledam da ustanovim kvar. Pozdrav
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Naravno da trebas rastaviti pa pregledati ,ovako se može samo nagadjati šta bi moglo biti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Probaj zakopčati neki priključak pa vidi dali hidraulika može podiči ili se isto čuju zvukovi.
Mene kvar vuče na lamelu
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
Takvu sam identičnu situaciju imal na proljeće kad mi je u baliranju(549 je bil u transu) pukal zub na izlaznom vratilu kardana.
Kvar od nekih 100 eura, komplet se kupi vratilo sa zupčanikom, ne treba ništa specijalno demontirati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh