• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubacija jaja od guske

Patka

Novi član
Tu od
9 Ožu 2021
Poruka
2
Novi sam clan,imam pitanje za iskusnije clanove
Da li je neko vec inkubirao jaja od guske u inkubatoru koji nema hidrostat? Ako jeste,da mi neko objasni kako :)
Hvala
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Inkubiraš bez hidrostata..
Samo vlagu je škakljivo kontrolirati bez da znaš kolika je..uglavnom imam loša iskustva,prskao,ne prskao,hladio,ne hladio,ovak onak,uvijek 2-3 se izlegu ostalo ne...pod guskom sva se izlegu.
Tako da sretno.
Negdje sam čitao da se za "vodenu" perad jaja inkubiraju u inkubatorima namjenjenima baš za tu namjenu,ali do te krajnosti nisam išao.
Ako imaš gusku,zaposli je,ako nemaš spremi se na slabiji rezultat(iako ne nužno).
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
jako težak posao , najbolje rezultate sam dobio rućnim okretanjem za 180 st . za razliku od pilića njima je ćesto potrebna pomoć pri izleganju, ako im se nakon izleganja šire noge samo ih povezeš na 5-6 dana. Na taj naćin valivost mi je kao i kod pilića.To je moje osobno ikustvo amatera koji godišnje izležem 15-astak komada.
 
Na vrh