• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

International 844

Cuky098

Član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
31
Imam sljedeći problem. Napravljena je generalka na 844,ali sada jako dimi dok se ne zagrije,te zalijepi auspuh i poveca mi razinu ulja u karteru. Po svemu izgleda da pumpa salje previše goriva. Dali je tko imao slican problem i dal mozete preporručit nekog dobrog bosch majstora?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,836
AC pumpa možda?...razina ulja koja raste je razrijeđena sa gorivom...nemoj voziti traktor u takvom stanju.
ps. kakvu je to majstor napravio generalku a nije bosch pumpa složena?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Imam sljedeći problem. Napravljena je generalka na 844,ali sada jako dimi dok se ne zagrije,te zalijepi auspuh i poveca mi razinu ulja u karteru. Po svemu izgleda da pumpa salje previše goriva. Dali je tko imao slican problem i dal mozete preporručit nekog dobrog bosch majstora?
koje boje je dim ?
kaj to znači da zaljepi auspuh?
da li ima klipnu ili roto boš pumpu?
gdje si kupovao sklopove , djelove , ležajeve?
 

Cuky098

Član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
31
Plave boje dim i bude puno dvoriste dima... A majstor je rekao da nije potrebno bosch pumpu,da je dobra. Roto pumpa je na njemu. A sklopove sam kupovao kod jakopica a lezajeve kod gregureka jer je radilica bila na brusenju. Pricao sam s ljudima koji su imali slican problem i kazu da je nitko nije mogao napraviti pa su pumpu slali u svicarsku,njemacku...al mislim da su to gluposti,mora biti netko u hrvatskoj tko ce je napraviti. Na vrhu auspuha ima malu klafnu koju podigne dim kad radi,to je vjerojatno da kisa ne pada unutra,e ta klafna se zalijepi...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dali ima grijač u usisnoj grani ? (na naftu) . jedan stari majstor u Križevcima radi takve pumpe i imal je neku pripremu kaj je mogel pripasati pumpu od IMT-a i sl .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Plave boje dim i bude puno dvoriste dima... A majstor je rekao da nije potrebno bosch pumpu,da je dobra. Roto pumpa je na njemu. A sklopove sam kupovao kod jakopica a lezajeve kod gregureka jer je radilica bila na brusenju. Pricao sam s ljudima koji su imali slican problem i kazu da je nitko nije mogao napraviti pa su pumpu slali u svicarsku,njemacku...al mislim da su to gluposti,mora biti netko u hrvatskoj tko ce je napraviti. Na vrhu auspuha ima malu klafnu koju podigne dim kad radi,to je vjerojatno da kisa ne pada unutra,e ta klafna se zalijepi...
plavi dim je od ulja ane nafte ..
a ako je roto pumpa kroz nju može preljevati naftu ..također vjerujem da ima AC pumpu koja isto može natočiti karter

prvo ruješi to s povečanjem nivoa ulja a onda dalje ..
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Jel ste sigurni da promjer klipa/karike odgovara piksama ?

Jel glava slagana ?
 

Cuky098

Član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
31
Mislim da nije ulje jer ove god je bilo problema na kombajnu,jedna glava je bila losa na motoru deutz 912 i naslage na auspuhu su drugacije. A 844 nema ac pumpu,gorivo ide direkt iz rezervara u bosch pumpu. Glava je brusena,sad usisni i ispusni ventil su priblizne sirine,danije majstor tu zeznuo kad je slagao? I kad se zagrije u oranju nema dima.

Grijač je u usisnoj grani,negdje sam pročito da je na neke modele pasala s kadeta disela i gledao sam slike i dosta su slicne al nemogu ih točno usporedit dok ne vidim uzivo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
znači nema AC , ako nafa ulazi u ulje može samo na boš pumpi ,
to ulje je rijetko i hladno i ima intenzivni miris nafte .

dim hladnog motora nije ništa čudno , možda da snimiš filn ..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,341
Da ti pumpa hidraulike ne pretače ulje iz getribe?
 

Cuky098

Član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
31
Ulje je isto kao sto si i opisao...snimit cu video,samo da vidim kako ga uploadati. Dal znate gdje ima dobar boschista koji ce ju sigurno napraviti,da ne dam bzvz 5-6k kn?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Kad se motor zagrije sve se malo raširi pa vjerovatno tek onda zadihta dobro taj dio koji problem radi.

Moguce da je i brtva glave nedovoljno stegnuta na nekom mjestu, zna ljudima ostat ulja u rupama od vijaka pa kad stegneš moment ključem na kilažu opet vijak ostane nestegnut.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Koje ulje sipat u bocu od kocnica. Mokre su kocnice. Na boci pise HY TRAN. Mada mi je cudno da ide transmisiono ulje.
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Ali ide isto ulje koje i u mjenjač i u hidrauliku UTTO (Universal Tractor Transmission Oil)
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
To ulje Sam sipo u bocne reduktore- kocnice, al nisam smio dosipat u bocu. Znaci moze se dosut I u bocu od kocnica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh