• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IPARD mjera 101 i 103

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ajmo ovako da pojedinačno ne Repleyam komentare.
@Kontam spika je spika ali prije svakog ulaganja ja dobro promislim gdje,kako,koliko je to povoljnije,pouzdanije i kako to napraviti i realizirati,bilo posao,mehanizaciju ili ulaganje.
Preko tog programa zanimalo me navodnjavanje i protugradna mreža,ali i rekonstrukcija hladnjače.
To su ogromni novci,ima ljudi koji su te potpore dobili i sada imaju za 50% manju ratu kredita,što nije mala stvar.
10 godina se bavim voćarstvom i ulažem malo po malo,od jednog na drugi nasad ali ove zadnje 2 su katastrofa,trenutno svaki dan sam u rezidbi i kruška ima vrlodobru diferenciju cvijetnih pupova,navodnjavana je,ali zato jabuka ocijena 2-3 loše + zamjena starih grana koju moram napraviti zbog nadopunjavanje nasada novim sortama i pogušćivanjem nije lane navodnjavano -nestalo vode.
Opet koliko toliko će se isplatit ako ne dođe opet neka elementarna nepogoda ili Linić i banda nešto ne smisle.
Ulaganja su ogromna ali opet danas kada sam sve dobro proučio,kredite,kamate,poreze,davanja idr.
Hvala lijepo za sada kažem NE!
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
a jel si pitao sta je sa povratom??jel ti ulazi kao dohodak,,i placas porez na tu svotu???
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
znam,,zato ga pitam,,jel nemos odmah zatvorit pol kredita,,mislim mozes,,al placas porez,,oporezuju,,mozda mu rekli kak da rijesis taj dohodak:icon_e_wink:,,
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
znam,,zato ga pitam,,jel nemos odmah zatvorit pol kredita,,mislim mozes,,al placas porez,,oporezuju,,mozda mu rekli kak da rijesis taj dohodak:icon_e_wink:,,

Evo primjer mog upita pa ti izvuci što ti treba
Preda se zahtjev s elaboratom za Ipard oni primjer odobre 500 000kn.
Šalju pismo namjere s time se ide u HBOR oni u roku 15 dana odobravaju kredu i ti realiziraš kredit.
Kada sve bude gotovo,izlazi komisija Iparda da vide da si ti to napravio,kupio idr.

Nakon kontrole uplačuju oko 30 dana 250 000kn i smanjuju glavnicu,a kredit je na poček 1 god tako da prije otplate smanjena je glavnica i kredit više nije 500 000 kn nego 250 000kn sa 2%kamate.
Koliko sam razumio nisam pitao ali kroz razgovor na to se ne naplačuje PDV jer ne mogu 2x uzeti jer ti trošiš 500 000kn od toga država u PDV uprihoduje 125000kn. i prije povrata je taj PDV već naplačen.
 
Posljednje uređivanje:

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
nisam bas razumio,,al ok,,,moja saznanja su da ti se vraca iznos bez pdv-a,,,dakle na 500tisuca,,ti je 100tisuca pdv-a,,dakle od 400tisuca ti vracaju 50,ili 55,posto sredstava,,,,
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
nisam bas razumio,,al ok,,,moja saznanja su da ti se vraca iznos bez pdv-a,,,dakle na 500tisuca,,ti je 100tisuca pdv-a,,dakle od 400tisuca ti vracaju 50,ili 55,posto sredstava,,,,

Biti će da je to i sam znaš da Linić mora dobiti najviše.
Ionako odustao sam od toga jer jednostavno sve je tako komplicirano.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
normalno da ne subvencioniraju pdv, zato te i tjeraju da budeš u sustavu pa si ga prebijaš...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Šalju pismo namjere s time se ide u HBOR oni u roku 15 dana odobravaju kredu i ti realiziraš kredit.

Ne ideš ti u HBOR ti sa HBOR-om nemaš ništa, HBOR daje novce poslovnim bankama a ti ideš u banku. Ako nemaš plaću 15000 kn ili kuću ( kuće) za hipoteku, Miki Maus odjebaus. Šalu na stranu, banka ti daje kredit i traži sredstva zaštite tj. kolateral kao za svaki drugi kredit, pritom je sto sve jako komplicirano i traje do 3 mjeseca ( oni šalju u HBOR, pa dok vijeće odluči, pa šalju natrag, pa ovi njima) osim ako ne spomeneš da imaš kuću (kad me pitala ženska da li imam nekretninu, reko imam, ha onda sve traje od 8 do 10 dana ?????) za hipoteku i onda može u roku 8 do 10 dana. Makar neka rađe odem u županiju oni imaju povoljnije kredite. (možeš mislit).
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
neznam kak to ide sa bankom,,nisam dosao do toga,,jel treba nekretnina,,,rekli mi samo,,mislim na konzultanta,,da moram godinu zavrsit u pozitivi,po poslovnim knjigama,,ako ne,,nemam sta traziti,,konzultanti imaju nekog tko za njih pregleda te knjige,i ako kazu,,da prolazis,,saljes papire u agenciju,,tad sa potvrdom od agencije da si poslao,, ides u hbor,,na temelju tog,oni odobravaju kredit,,,,,,,to su moja saznanja
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Njoko pošto si odustao neću ni odgovarati za navodnjavanje i ostalo. Da imaš milijun kna na lageru znao bi ti njih utopiti i da ti se vrati DO 50%, ovako sve je maštarija...
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Njoko pošto si odustao neću ni odgovarati za navodnjavanje i ostalo. Da imaš milijun kna na lageru znao bi ti njih utopiti i da ti se vrati DO 50%, ovako sve je maštarija...

Ma nije to za mene ja samo znam raditi
A navodnjavanje malom po malo zasada sređujem akumulaciju.
Neznam što bih više rekao,a najbolje da ne kažem ništa sada te razumijem zašto si jedva čekao da izađeš iz PDV-a.
polako biti će samo malo po malo najbitnije je zdravlje i podmladak koji sada može već dobro radit a i poljoprivednu nauku pohađa u srednjoj.:(handshake):
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ovisi sta si,,vocar ili mljekar,,stocar,,,trebas bit u sustavu pdv-a,,pozitivno poslovanje prosle godine,,legalizirani objekti na vlasnika ili clana opg-a,,to su vaznije,,a ima i sitnica,,,
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh