• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

izrada auspuha za malog ursusa

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pa jel ti se da zafrkavati s tim zbog nekakvih 100 kn koliko dojde njegov originalni auspuh ?!
A Zetorov, koji mu paše je 200-tinjak kuna.
 

ursus

Novi član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
10
kupil sam 3 komada u godinu dana i na svakom su se raspale pregrade unatra .:icon_pidu:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A zakaj ih nisi reklamiral ? I gle sad.... Tri komada si platil prek 300 kn (!?), a jedan Zetorov je 200 + kusur kn..... I miran si dosta vremena s njim !
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ka kaj fali bez pregrada , pregrade ne služe ničemu ( aj sad vi google meštri tiho)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kak nebi služile auspuh je teži ako ih ima nisem Google majstor no žal mi kaj sem izgubil proračun pregrada za dizele i benzince .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bilo je to u ljeto 1980 tad još nisem znal za Google napisano na komadu papira lokalni majstori firme Čelik isprobavali a ja pomagal napraviti tkz top (lonac) za auto /traktor itd.
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Pregrade usporavaju izlaz ispušnih plinova putem rezonancije ,jer kroz otvorenu cijev se u cilindru stvori podtlak i na kraju padne snaga motora. To ne vrijedi za turbo motore jer je njima turbina ristrikcija.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni ja na auspuhu isto izgorela pregrada unutra brzo kak sam ga kupil,koštal je 200kn.
Taj sam dal buče,i bučo ga je otvoril i povaril.
A ja sam kupil drugi emajlirani za 280kn.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pregrade usporavaju izlaz ispušnih plinova putem rezonancije ,jer kroz otvorenu cijev se u cilindru stvori podtlak i na kraju padne snaga motora. To ne vrijedi za turbo motore jer je njima turbina ristrikcija.
jel te to naučil Zlopaša ili Akik?
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Zlopaša mi je bil razrednik do 3 godine kad je umrl. Akik je živa legenda, strog ali pošten.

Kod njih sam najmanje te stvari naučil, sve je to životna škola i dani/noćo provedene u radioni. Pa malo motori pa malo auti i tak. Svašta čovjek nauči dok je živ.

Odkud ti znaš ekipu iz Oroslavja?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
puknuti zna sve , pitaj oficira ako ne vjeruješ

svojevremeno je jedan inžinjer u bivšoj tvornici TAM , bivše države juoslavije u bivšoj republici sloveniji( pozdrav sloveniji) radil na auspuhu tama 75 .
To je onaj žuti cestar mamicu mu tko ga izmislil ..bilo ih je i zelenih ..no da ne otežem dobil je dva konja ..na 75 deklariranih .

Pa sad ti meni reci jel se tu kaj isplatilo .

rezonancija je jako bitna stvar , ali ona se projektira za usko područje okretaja ..naročito za dvotaktaše ( ovo pišm za oficira ) .
Neki semsi dvotaktaši su imali varijabilnu rezonatnu komoru kako bi bili rečeno u današnjem popularnom nazivu elastični
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da da životna škola i puno kavica sa gosponom googlom.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
@puknuti, da , dvotaktaši su neiskorišteni skroz bez rezonancije.
Dok sam bil mlad i nadobudan napravil sam valjda 50 raznih verzija rezonantnih auspuha, najjači auspuh projekt mi je bil (JAWA)ČZ250 (2cil) fora je bila kaj sam jedan auspuh napravil krači a drugi duži pa sam imao šire područje momenta.
Na trkačim autima se iza 4-2-1 grane stavljal isto šuplji konusni rezonantni lonac jer je veliki promjer ispuha praznil smjesu.

Pa normalno da se ne isplati za 2 ks zayebavati, pogotovo ne na traktoru, ali eto malo teoretiziramo.

@oficir,imam puno popijenih kavica sa gsp. gugelom, budala je onaj koji ne koristi tu dostupnost informacija, ali sve je to zabadaf ak nemaš soli v glavi.

Zato chill i popij si mrzli gemišt. Napravil sam dosta auspuha svih vrsta i namjena u životu da znam kaj govorim, Očeš obični sam da je tiho, očeš trkači sa proračunom, očeš 3 inčne za turbake sa decatom i downpipeom. Drugi par kobasa je to kaj sam friški na ovom forumu pa me nit još ne poznate ,a nisam tip osobe da se prezentiram i iskačem iz pašteta. Pišem tam gdje znam o čemu govorim a pitam tam gdje neznam. Simple as that.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Davor ja nisam opče na tebe mislil,svaka ti čast.
Al ja sam imal jawu 175 jedan cilindar,a frend jawu 350 2 cilindra i 4 brzine poluautomatski kuplung.
A 150 i 250 sa jednim cilindrom su bili mzjci.
Posel je bil kad smo na mz 250 stavili rezonantni,al na javi oba rezonantna,kad si pustil gas šajbe su se tresle.
I dogod ih nismo prigušili fest nismo dobili ubrzanje i snagu kak se spada,al naravno sve se od oka varilo i štopalo sa vunom...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh