• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2022

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Nije rano za kan,on ima brzo dostupan dušik koji sada biljki treba
Treba ovisno o fazi razvoja usjeva. Ako je slabo razvijen eventualno možeš potaknuti busanje, al kod dobro razvijenog usjeva nema baš neke koristi dok ne krene vegetacija… A urea kad je vani 20 stupnjeva i ako nema kiše, ili ako ima jako puno kiše… Pitanje koliko se stvarno dušika iskoristi…
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Da li hlapi dušik ako je gnojivo na zemlji? Idućih 15 dana nema nekih najava kiše, možda se šta promijeni ali pitanje je...
 

mikiai

Aktivni član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
141
Danas ću vjerojatno odradit prskanje protiv trave zbog temperatura. Prihrana će čekat neku kišu, ovo što se prikazuje za nedjelju je nekih 2L što mi je dosta nesigurno i upitno (barem za moje područje).
S čime ste prskali,danas sam kupio tornado pa bih i ja sutra išao ošpricati.
 

Prilozi

  • 20230220_163621.jpg
    20230220_163621.jpg
    65.2 KB · Pregleda: 19

SMJELE

Član
Tu od
7 Stu 2022
Poruka
37
S čime ste prskali,danas sam kupio tornado pa bih i ja sutra išao ošpricati.
Ja ću prskati sa Sekatorom, ali mislim da je još rano, sutra idem u pregled usjeva pa ću definitivno odlučiti, s obzirom da javljaju neku kišu za vikend mislim da ću ovih dana baciti KAN, pa poslje kiše krajem idućeg tjedna špricati Sekatorom.
 

mikiai

Aktivni član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
141
Ne zna da li je za tornado sada dobro vrijeme,ili jos malo sačekat,prihrana isto ide ovih dana
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
130
Kažu u nedjelju i ponedjeljak snijeg u minuse...Jel pametno ići s Kanom prije minusa? Špricanje isto..
 

PecKe

Član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
58
Kažu u nedjelju i ponedjeljak snijeg u minuse...Jel pametno ići s Kanom prije minusa? Špricanje isto..
Prosle godine sam isao isto s kanom prije snijega odnosno bila je kisa u prognozi al je pao neki snijeg koji se isti dan i otopio. A s spricanjem bi pricekao neka toplija vremena. Sad je bio dobar trenutak s ovim zatopljenjem.
 

SMJELE

Član
Tu od
7 Stu 2022
Poruka
37
Proljetni posijan, a jesenski ćemo hraniti.
 

Prilozi

  • IMG_20230221_092830.jpg
    IMG_20230221_092830.jpg
    50.1 KB · Pregleda: 22

Najnoviji postovi

Na vrh