• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako dobiti plavu naftu?

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pozdrav. Zaposlio sam se i htio bih plavu naftu. kosim travu sijem kukuruz imam svinje krave itd. na internetu namogu nači postupak kako iz nule se prijaviti na plavu naftu? znači ne produžiti ili dobiti novu iskaznicu. nisam ribar nego obični kontinentalni poljoprivrednik.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Moraš imati >2ha zemlje (u vlasništvu ili najmu, čak i ako ti je od roditelja), u APPRRR prijaviti OPG, upisuješ poticaje, zauzvrat dobiješ "plavu" karticu za naftu.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
U agenciji moraš podnijeti zahtjev za plavu. Tj. Za karticu za plavu. Ne ide automatizmom.

Moraš platiti 6 eura i čekati jedno mjesec dana...

I onda ti se dodjeljuje količina plavog prema upisanim hektarima svakog 1.1 u godini ili iznimno oko 1.10 za nove upisnike i one koji su dodavali hektare...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,920
Moraš paziti da ne smanjiš potrošnju, jer onda manje dodjele za iduću godinu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne razumijem Vas baš... Meni je ostajalo i po 4 - 5k litara neiskorišteno dok sam radio sa Zetorom samo pa nikada nisam dobio umanjenje količine, toliko sam puta čuo tu priču da vjerujem da su ljudi samo plavonaftnokoličinofobični

Prati Zoranov savjet i budeš dobio, samo požuri do Listopada.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Evo da još jednom napišem jasno i glasno i velikim slovima

NE POSTOJI UMANJENJE ZA NEPOTROŠENU KOLIČINU OD PROŠLE GODINE

NE POSTOJI... NE NE I NE POSTOJI

SVAKE GODINE DOBIJEŠ KOLIČINU PO HEKTARIMA BEZ OBZIRA KOLIKO SI POTROŠIO I KOLIKO TI JE OSTALO PROŠLE GODINE.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Ovo su nove količine po ha koje će vrijediti od 1.1.2024....

Tj. Od 1.10. 2023 za nove upisnike....

Screenshot_2023-09-24-10-24-14-881-edit_com.android.chrome.jpg
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
obzirom da mi je ovih dana odobrena dodatna količina plavog dizela zanima me da li se to mora iskoristiti do kaja godine,znam da je prije bilo da se mora iskoristiti odobrena količina do kraja god.u protivnom slijedeću godinu umanje količinu
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Ne umanjuju.
Što potrošiš potrošiš,od nove godine nova količina,s obzirom na zahtjev za poticaj.
Opet ako u tekućoj godini povećaš površinu ili broj životinja,povećaju ti u zadnjem kvartalu godine...
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
516
Znači., ak mi je ostalo 100 litara, od nove dobim 600, imam 700 ili 600?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
600.

Svakog 1.1 se briše stara i 15.01 dobije nova količina po upisanim hektarima.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,115
Znači da kaj potrošiš do Novoga leta potrošil si. Od Novoga leta ide nova količina. Nema prenošenja u iduće leto.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
2023. Po uzoru na prijavu jedinstvenog zahtjrva dobiješ 8.000L.

U 2024. Ne mijenjaš ništa, opet dobiješ 8.000L iako si potrošio samo 4.000L u 2023.
 

Najnoviji postovi

Na vrh