• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako postaviti obrtomjer

Daji733

Novi član
Tu od
17 Kol 2018
Poruka
4
Radi se o starom deutzu f2l612 24 ks, kupili smo ga bez obrtomjera a planiramo ga instalirati. Sad je samo problem kako, znamo kako postaviti digitalni, ali mi ipak zelimo analogni tako da bi mi trebala mala pomoc
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
nema taj pinjon...trebalo bi mu ga prigraditi od nekog drugog traktora....al je problem kaj on ima boš pumpe dvije u ploči sa strane, di uzet pogon za pinjon?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sajla bi se trebala vrtjeti duplo sporije od radilice pa pogon možeš uzeti od bregaste od boš pumpe i sl . Nemora biti pinjon ako možeš sajču spojiti na nekaj da ju vrti .
 

Daji733

Novi član
Tu od
17 Kol 2018
Poruka
4
Mogao bi sajlu nekako ustimati na sredinu remenice motora ali neznam kolika je razlika u okretajima i dali je uopće ima. Mislim da sam i vidio da je tako povezano na jednom tv 418 ali nisam 100% siguran. :confused:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Problem bi bio kaj bi se sajla duplo brže vrtjela a teško nači tako mali reduktor 1/2 okretaja .
 

Daji733

Novi član
Tu od
17 Kol 2018
Poruka
4
jer ako se remenica vrti duplo sporije mozemo isprintat novu skalu za obrtomjer sa duplo vecim brojevima
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kaj fali digitalno-analognom brojacu. Vurica je obicna, a zice nitko nemora vidjeti
 

Daji733

Novi član
Tu od
17 Kol 2018
Poruka
4
mogao bih probat

samo ne znam koliko je tocan jer mi imamo losiji alternator pa nisam siguran hoce li tocno mjeriti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh