• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalcij

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Pozzz... Koji su simptomi manjak kalcija kod ovaca...

Pozdrav i tebi , ja sam tek poceo se bavit ovcarstcom i imao sam jedino problem sa nedostatkom vitamina ovcama su pocele izbijati kvrge na podrucju usana pozvao sam veterinara cjepili smo ih sve i dali neke tablete i nakon tjedan dana im je proslo od tad imaju obavezno kamen za lizanje i jos uz psenicu i kukuruz im dajem kostovit
 

Josa

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
78
U nedostatku kalcija ovce malaksaju i padaju s nogu kao neki primarni znak nedostatka kalcija.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Pitaj veterinara. Mojem su se malom terijeru prednje noge svinule tak da sam mislil da je gotov. Uspostavilo se ne da ima premalo nego previse kalcija pa su mu se kosti prerano okostavale. Znaci dobival je prejaku kupovnu hranu. Veterinar mu je dal dvije inekcije i nakon desetak dana su mu se noge izravnale.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Hvala ti, budem pital.
Ja imam samojeda, dosta je veliki i baš minse čini da ga kosti bole. A i mislim da ga moram drugi tjedan cijepiti pa budem odma i to pital.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ima ti dosta veze i na cemu ti spava. Krupni psi bi trebali spavati na mekanoj podlozi a ne npr. na goloj daski u kucici. Kako mu se manifestira to sta pricas?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa ima on svoje dekice u kućici, nije baš na daski, vidim kad smo u šetnji i kad ga kopčam da malo zacvili kad ga primam za prednje noge, i malo mi je šepao al sad je ok to.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Pitam te jer i psi mogu dobiti reumu. Jedan moj prijatelj je imao takvog i svaki dan ga je morao grijat sa onom crvenom lampom. U svakom slucaju nesto ga smeta . Pitaj veterinara prvo bez pregleda jer ak odes odma ce te odrapit i poslat na rendgen i sto drugih stvari. Mozda mu samo treba dati par vitaminskih inekcija. Pazi jos da ti nije kucica na propuhu ili dal stalno vjetar tuce na stranu gdje je ulaz. Inace bi njima vise trebala smetati vrucina nego hladnoca. Probaj napraviti jednostavni test da pas skoci sa visine od oko 1 metar dole ili gore. Ako zacvili ili ne moze onda ga nesto muci. Ne znam koliko je star i jel radni pas i dal to moze. Uglavnom mislim da napamet ga kljukat bilo cime pa ni kalcijem nije pametno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh