• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

koje ulje u getribu SDF grupacija

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
petar kaže:
puknuti slična je stvar i u požeškom app-u, mjenjaju inin-u 5-ticu na 30tkm... Naravno u motorima za koje to ulje ima zadovoljavajuću specifikaciju.. Od dosta majstora iz teretnog programa sam čuo da kad rastave motor u kojem je bilo super turbo ili 2000 da je motor manje potrošen nego...
5-ica kod mene ne zadovoljava svojom kvalitetom, jedino u Torpedo stavljam super 5.
A kad bi kupio veći Topliner sa V8 motor-om, za njega ide ulje MB 228.5, znači Super turbo ne zadovoljava, onda bi vjerojatno kupio Super 2009, najkvalitetnije Inino ulje.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pa shvatio sam. za mene je inino ulje dobro dapače odlično stalno ih sipam u traktore i strojeve al konstantno super turbo ili 5. al kažem ja kupim jeftinije znam da ima raznih proizvođača i razno raznih kemija inino je jedno i jedino koje se tak ajmo reč na rinfuze kupuje. i stvarno su se dobra pokazala al recimo primjer moj mf 3080 sipao sam transhidaol 85 nije bilo dobro pregusto bilo nekad mi nije radio power itd neke sitnice la kad se bolje zagrijelo sve je radilo. pa sam stavio inino transhidraol jd 50 nije bilo dobro prerijetko bilo opet nekaj zezalo pa sam na kraju stavio neko sasvim 3 to sam kupio u njemačkoj nekoj čudnoj kanti pod nekim čudnim imenom al je bilo i jeftinije i rekli su da je to za poluautomatske getribe i stavio sam ga unutra i evo traktor još dan danas radi s istim filterom kao i ostala ulja koja sam mjenjao samo sam ga bio oprao.
inino kupujem al opet kad vidim nešto jeftinije i bolje uzmem to jel nekako ima povjerenja u njih. evo prošlu izmjenu kupio neko ulje pod nekim lijevim imenom :mrgreen: i evo več 350 rh napravio i stalno pod opterečenjem da ga kap nije potrošio dok mi je inino na tolko rh znao potrošit oko pola litre što je zanemarivo al ga je svejedno potrošio. i kad sam ga toplo ispustio ko da curi voda nisu daleko niti ostala ulja, al ja i dalje točim inu bez obzira glavno da ga ima. dok je 3080 posebna primilegija za ulje u mjenjaču. od kako sam stavio to neko njemačko ulje koje sam u njemačkoj kupio od tog dana da pokucam u drvo nije mi niti jednom zatajio što se tog pitanja tiče dok s ostalim je znao i zblokirat pa ga ugasiš upališ tjeraj dalje dok opet ne stane. a s ovim radi dan i noč ništa sve funkcionira i precizniji je na poveru nego kod ininog mogu reč
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ZJ kaže:
DF&Torpedo kaže:
Transhidrol 85 bi trebao biti u getribi, a u prednjem diferencijalu i reduktorima hipenol.
Netočno. U svim prijenosnicima je navedeno isto ulje. Kad sam ispuštal ulje iz prednjeg mosta i reduktora, bilo je jednako kao i u getribi.

kad su nam na same-u radili generalni servis, u getribu je išao transhidrol, a u prednjim most hipenol, tak da se slažem s DF-om
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
ŠANANA kaže:
ZJ kaže:
[quote="DF&Torpedo":30pdqoox]Transhidrol 85 bi trebao biti u getribi, a u prednjem diferencijalu i reduktorima hipenol.
Netočno. U svim prijenosnicima je navedeno isto ulje. Kad sam ispuštal ulje iz prednjeg mosta i reduktora, bilo je jednako kao i u getribi.

kad su nam na same-u radili generalni servis, u getribu je išao transhidrol, a u prednjim most hipenol, tak da se slažem s DF-om[/quote:30pdqoox]
Ne moraš se složiti ni DF-om niti z menom, no to su napravili KRIVO. U uputama piše da ide isti tip ulja svagdje, i neznam zakaj to nisu poštovali, jer sad imaš nekoliko vrsti ulja umjesto jednoga. Nema neke uštede, a komplicira održavanje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
eh da, jedino to, zašto bi bilo jednostavno kadf može biti komplicirano :mrgreen:
 
M

matias

Guest
Ne moraš se složiti ni DF-om niti z menom, no to su napravili KRIVO. U uputama piše da ide isti tip ulja svagdje, i neznam zakaj to nisu poštovali, jer sad imaš nekoliko vrsti ulja umjesto jednoga. Nema neke uštede, a komplicira održavanje.


To smo mi neko vrijeme delali na kombinirkama(vise ne zbog kompliciranosti s vise vrsti ulja)a svrha je (ak nema kocnica nego sam obicni diferencijal i planetariji ) semeringi puuuno dulje traju bar na carraru
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
U SDF traktore u getribu ide SDF UTTO ulje, serviser mi je radil izmjenu ulja, i u prednji most je stavil isto ulje.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
skladistar kaže:
je dosla mi neki dan kantica od 5 litrov po cijeni 44 kune litra :oops:


Hm, a gdje si kupil?? Pa to je skupo, uf, pa bila je cijena nekaj iznad 20kn, to neko posebno ulje?
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
pri tvojem susedu, to UTTO ulje...
pakiranje po 5 litrrov-litra 44 kune
pakiranje 20 litrov - litra 41 kunu
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
skladistar kaže:
pri tvojem susedu, to UTTO ulje...
pakiranje po 5 litrrov-litra 44 kune
pakiranje 20 litrov - litra 41 kunu


Krivo sam rekao, pogledal sam na račun, 33+pdv je pakovanje za 20 litara, znači slažu se cijene.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
UTTO ne znači puno. Koje su specifikacije i marka ulja?
I Acros Matic je UTTO, no ima određene specifikacije.

(za neupućene: Universal Transmission Tractor Oil)
 

Najnoviji postovi

Na vrh