• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kubota B 1402 - freza

Dalmatino

Novi član
Tu od
6 Pro 2021
Poruka
1
Pozdrav svima. Eto, novi sam na forumu. Nabavio sam u 6. mj. mini traktor Kubota B1402 pa se kroz sezonu malo "učim" radu s njime. Ne bavim se ozbiljnijom poljoprivredom, već sam stroj nabavio za vrt, okućnicu, malo voćnjaka i šume, sve za osobne potrebe. Nabavio sam prikolicu, malčer, frezu i plug. Vidim da ovdje ima mnogo znalaca, a muči me nešto vezano za frezu pa rekoh da upitam... Naime, freza koju sam dobio s njime je original za njega, a noževi na njoj su skroz tupi. Ne da nisu naoštreni ili da su se zatupili - koliko vidim nikada nisu niti bili oštri. Rub "oštrice" je zaobljen tvornički - debljine cca 4 mm. Probao sam s time frezati ( teren je u Zagorju) i traktor se dosta mučio. Nije ni čudo obzirom da su noževi debeli i tupi. Jel možda riječ o noževima za rižina polja, gdje se freza mulj, a ne zemlja? Ima li netko iskustva s time? Da li bi ih bilo dovoljno nabrusiti ili treba kupiti sasvim drugi tip noževa?
Pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh