• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kubota M8540

CaseIH

Član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
59
Pozdrav evo jucer sam bio na sajmu u Gudovcu i vidim ove Kubota traktore kazu svi da su dobri kako sam cuo, eh sad koliko je istina meni se cini sasvim OK :icon_rolleyes: traktorcic, ali uocio sam i ovaj drugi sistem prednjeg pogona na kojemu dobiva veci ajnslag :(y): ali koliko je izdrzljiv :x:eh sad ako netko ima pa da malo cujemo kakav je sam traktor, prednja vuca i sve ostalo? Također da cujem misljenja ostalih forumasa!

Pozdrav! :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
To je most za vrtne traktore, a ne za poljoprivredu.
Jednostavno je prenježan (po iskustvima forumaša iz Amerike, N. Zealanda i Australije). Pogotovo za tezu primjenu u ratarstvu.
Da si bolje pogledal, videl bi da i voćarski Goldoni ima masivniji most od njega.
Traktor je bliži kompaktima (Same Dorado i braća), nego full size traktorima te snage.
Izrada je vrhunska, kao i njihovi motori.
 

CaseIH

Član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
59
To sam si i mislio da je prenjezan.. ima dobar zvuk motora :D sto se tice iznutra vidio sam sve i probao odlican je! mjenjac vrhunski (sto se mene tice) kao na autu je, nema previse elektronike, preglednost dobra...inace hvala na odgovoru ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Nije problem čvrstoća odljevka, već slabost rukavaca i, poglavito, pogonskih zupčanika.
Naime, tam je tzv. Z pogon: na kraju poluosovine je jedan kosi zupčanik koji pogoni zupčanik koji je u osi rukavca. Na drugom kraju te osovine je još jedan kosi zupčanik koji pogoni kosi tanjurasti. Taj tanjurasti pogoni kotač.
Mali luft na rukavcima odmah razdesi sliku nošenja ovih parova zupčanika. Kak su to još i jako mali zupčanici, lako se podrobe.
Zato drug Belarus na mostu sličnog izgleda ima dupli kardanski zglob i obični cilindrični par zupčanika za reduktor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Može se klirens postići i s klasikom: veliki prednji kotači.
Row%20Crop%2080%20frt.JPG

TD-High-Clearance.gif

New_Holland_TS6030_High-Clearance_1932826.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Je, istina. Ali ovi s planetarima se znoje i dok su otraga, pa im nije nikaj.
Ono kaj je na Kuboti naprijed, prije bi nazval zupčanikima za vuru nego prijenosnikom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh