• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

HUMP - Kutak za komunikaciju

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Pozdrav!

Vidim da ste malo zapeli sa ovom temom (nema postova sve od 7. mjeseca 2012) A ja baš imam ideju za započet se bavit poljoprivredom. Da li još uvijek djeluje HUMP? I ima li netko ko mi može pomoći u ostvarenju plana za farmu mliječnih ovaca i preradu ovčjeg mlijeka tj. proizvodnju ovčjeg sira? Za početak tražim/kupujem zemlju za tu namjenu i to minimalno 5ha u komadu uz mogućnost dokupa kroz 3-5 godina do nekih 30ha?

Ja sam inaće ekonomistica, muž je strojar (nezaposlen) u poljoprivredi vidimo budućnost za nas i za našu djecu. I odlućili smo ići u ovaj projekt uz IPARD ili bez njega...

Lijepi pozdrav svima!
 
Posljednje uređivanje:

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
HUMP djeluje ali samo za uži krug ljudi.Što se događa mi 'obični' članovi nemamo pojma, jer nikakve informacije nismo dobili. Probajte se obratiti našem članu bogec, on ima više informacija.

Ja vam želim sve dobro, na vama je da nađete zemlje,tj lokaciju a onda se možete natjecat za sredstva.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
HUMP djeluje ali samo za uži krug ljudi.Što se događa mi 'obični' članovi nemamo pojma, jer nikakve informacije nismo dobili. Probajte se obratiti našem članu bogec, on ima više informacija.

Ja vam želim sve dobro, na vama je da nađete zemlje,tj lokaciju a onda se možete natjecat za sredstva.

Jel baš sve mora tako na kraju završit na užem krugu ljudi :madmana:
Nije dobro kad voditelji pojedinih organizacija u ovom slučaju poljoprivrednici imaju gospodarstvo i sjede u odboru pa obično vuku vodu na svoj mlin, a ako opet staviš tkz menađere oni nemogu uči u srž problema i tako to sve ide u vr.mater :cry::evil:
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
pa trenutno je praksa u rh da nitko nista nezna,sta god gdje pitam svi se prave ludi,savjetnika pitam po njegovom se pak nista nemoze,poslije kad cujem od nekog sa strane nesto onda mi taj isti savjetnik kaze pa moglo se zasto nisi pito ali to ti je sad proslo vise toga nema itd...:madmana:
ubiti sto se desava on objestava svoj krug prijatelja o svemu sto se na bilo koji nacin moze izvuc,ostvarit i dobit a kad ga pita netko van tog kruga
on ima odgovor ili neznam ili nemoze se :rolfer:
i tako se opet vracamo na tezu da drzavom vlada mito i korupcija pa koliko god se to nijekalo
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
POZIV

Hrvatska udruga mladih poljoprivrednika i
Ured za poljoprivredu Nizozemskog veleposlanstva u Zagrebu
Pozivaju na predavanje:
„profesionalno upravljanje mliječnim farmama“
7.SVIBNJA 2013 U 10 SATI, VELIKA DVORANA BJELOVARSKOG SAJMA, SAJAMSKI PROSTOR GUDOVAC

Teme predavanja:
Progresivno mljekarstvo u EU i Hrvatskoj, oprema u stočarstvu, mljekarstvu i sirarstvu.
Veterinarska oprema, menadžment na farmama, ishrana krava, uzgoj podmladka, sjeme bikova te njegova upotreba
Predavač: The Friesian Diary Company iz Nizozemske

Energetski pripravci u stočarstvu, te predstavljanje asortimana za mlječne krave
Sladorana Županja

Tuneli za sijeno, montažni objekti za strojeve, hranu i stoku, izgradnja montažnih objekata i pogodnosti izgradnje montažnih objekata
Arosa Grande d.o.o.

PH metri za ispitivanje ph stočne hrane, kiselosti tla, vode, prehrambenih proizvoda
HACH LANGE d.o.o.

Sva predavanja su namijenjena za praktičnu primjenu u poljoprivredi, te je svrha modernizacija i optimalizacija proizvodnje u poljoprivredi

Nakon predavanja za sve sudionike je osiguran domjenak i druženje

Zahvaljujemo Vam se na dolasku


Goran Tkalicanac bacc.ing.agr., glasnogovornik HUMP-a
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Čitam ovdje ovu temu i svi bi išli u neku novu proizvodnju,po mogućnosti na kredit i uz povrate iz EU fondova...
Ali vidim da vas gospodo uopće ne muči: kome ćete,gdje i na koji način prodati svoj finalni proizvod,niti se itko sjetio uložiti u marketing i izravnu prodaju vlastitih proizvoda...jer ako se oslonite samo na otkupljivače,baš vam se ne piše dobro...
A kad bi se poljoprivrednici udružili i napravili u svakom većem mjestu ili gradu vlastiti punkt za prodaju svojih proizvoda uz glavne prometnice,sa uređenim parkiralištem,kako je to svugdje u razvijenim državama,da li itko razmišlja u tom smjeru?
Znači,kad bi kupac na jednom mjestu mogao kupiti svježe mlijeko i mliječne prerađevine,meso i suhomesnate proizvode,svježe voće i povrće,med i proizvode od meda,vino i ostala alkoholna pića,jaja i proizvode od jaja,žitarice i uljarice i njihove prerađevine...i još da sve to mogu kupiti po pristupačnim cijenama,malo bi se smanjila gužva po trgovačkim centrima i napunila parkirališta sa kupcima,koji žele kupiti domaći proizvod...
Ne znam da li je to utopija,ali ja sam to vidio u stvarnosti u Australiji i Belgiji i to tamo funkcionira...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kod nas se silom trude zatvoriti uprao takva mjesta , mi to ovdje zovemo tržnice .
Trude se raznim nametima , inspekcijama , higijenom , naplatama placovine itd.
Kupce pak tjeraju naplatom parkiga , nemogučnosti plačanja karticama , neuređenim sanitarnim čvorevima , medijim , zasrašivanjima i kojekevim sablaznima modernog izopačenog morala i vrijednosti .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
Problem ti je upravo naš narod kod toga tvoga, sve je to ljepo što si ti rekao i po nekoj logici to bi trebalo funkcjonirati.. al naš narod to neće, on će radije ići u trgovinu kupiti, npr. mlijeko, on želi da njemu piše taj i taj nadpis! Ja prodajem mlijeko ovako, a što ne prodam predaje se u mljekaru, imam susjede koji bi svaki dan pili domaće mlijeko, vrhunske kakvoće (tako analize govor) ali ne oni idu u trgovinu i tamo kupuju mlijeko, da se ja ne bi slučajno obogatio, cjena mlijeka u trgovini ili kod mene je ista, da ne bi bilo da sam skup.. Ima jedan sa voćem, ljudi isto radije idu u trgovačke lance kupovati nego kod čovjeka koji proizvodi i kod kojega je povoljnije.. Narod je jako ljubomoran i zavidan!
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Hmm...cijena je danas najbitniji faktor u kupovini...
U Australiji kg jagoda košta 8,00$ ako ga kupiš direktno na OPG-u uz cestu,u dućanu košta 15,00$...grožđe je na farmi 2,00$,u dućanu je 4,00$...
Kod njih je običaj da cijele obitelji idu vikendom u nabavu svježih proizvoda po farmama u unutrašnjosti,kupuje se sve i što je najbitnije na nekim farmama možeš si sam brati ono što želiš kupiti,a uz to se još nudi i bogat seoski turizam...
Udruži se nekoliko farmera i svi prodaju uz svoje proizvode i proizvode ostalih farmera,imaju kompletnu ponudu,koju prati sva potrebna infrastruktura,a prodaja ide putem automata ili sve obavlja samo jedna osoba...
Transport robe između farmi obavlja također jedna osoba,troškovi takvog oblika prodaje svedeni su na minimum,pa mogu biti debelo jeftiniji od trgovačkih lanaca...
Dokle god su naši poljoprivrednici prezaduženi i nemaju vlastitih sredstava za pokrenuti proizvodnju u idućoj sezoni i nisu u mogućnosti svoj proizvod prodati u trenutku kada on ima najvišu cijenu na tržištu ,već su prisiljeni pristajati na svakojake ucjenjivačke scenarije otkupljivača i isključivo svojim znojem puniti njihove džepove,nema u takvoj poljoprivredi sreće i svako širenje proizvodnje u ha,bez da istu ne prate skladišni kapaciteti,mogućnost izravne prodaje i vlastite distribucije vodi jedino u bankrot...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
POZIV

Hrvatska udruga mladih poljoprivrednika i
Ured za poljoprivredu Nizozemskog veleposlanstva u Zagrebu
Pozivaju na predavanje:
„profesionalno upravljanje mliječnim farmama“
7.SVIBNJA 2013 U 10 SATI, VELIKA DVORANA BJELOVARSKOG SAJMA, SAJAMSKI PROSTOR GUDOVAC

Teme predavanja:
Progresivno mljekarstvo u EU i Hrvatskoj, oprema u stočarstvu, mljekarstvu i sirarstvu.
Veterinarska oprema, menadžment na farmama, ishrana krava, uzgoj podmladka, sjeme bikova te njegova upotreba
Predavač: The Friesian Diary Company iz Nizozemske

Energetski pripravci u stočarstvu, te predstavljanje asortimana za mlječne krave
Sladorana Županja

Tuneli za sijeno, montažni objekti za strojeve, hranu i stoku, izgradnja montažnih objekata i pogodnosti izgradnje montažnih objekata
Arosa Grande d.o.o.

PH metri za ispitivanje ph stočne hrane, kiselosti tla, vode, prehrambenih proizvoda
HACH LANGE d.o.o.

Sva predavanja su namijenjena za praktičnu primjenu u poljoprivredi, te je svrha modernizacija i optimalizacija proizvodnje u poljoprivredi

Nakon predavanja za sve sudionike je osiguran domjenak i druženje

Zahvaljujemo Vam se na dolasku


Goran Tkalicanac bacc.ing.agr., glasnogovornik HUMP-a

Kaj je sa članom bogec niš ne piše več, a imal je tak dobre teme.
 

zlatko7i

Novi član
Tu od
26 Velj 2015
Poruka
1
pozz, noviji sam tu pa ako sam krivo postao ispravite me .
znaci htio bih krenut u vocarstvo jbg mlad sam mozda ne ove godine ali u vrlo skorom roku.znaci cuo sam da drzava daje potijcaje maldim osobama do neznam 30-40 godina ako zele krenuti u poljeprivedu vocarstvo itd. pa me zanima zna li netko nesto o tome ? neke sluzbene stranice ili nesto ? kolko novaca daju koji su uvjeti ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh