• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lipicanci

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nešto kao ovo?


fr0c.jpg
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
To je i moja predpostavka, al ovo konjče baš nimalo ne liči na lipicanca.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
sigurno je nekaj krivo napisal.ali meni diže tlak ona žvala i pisanje da konjič ima godinu dana.kak bi mu rado nabil tu žvalu na njegovu glavu.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
To nije lipicanac nikako. Može jedino biti nešto križano s lipicancem.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
sigurno je nekaj krivo napisal.ali meni diže tlak ona žvala i pisanje da konjič ima godinu dana.kak bi mu rado nabil tu žvalu na njegovu glavu.

Nažalost to je realnost našeg konjogojstva, prije par mjeseci bilo na njuškalu ždrijebe 6 mjeseci sa ovakovom žvaletinom.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Da, te žvale su ostale još od djedova i pradjedova, na ovoj slici gore i ovaj moj canac ima takvu žvalu. Sad ga ješemo sa liverpool žvalom. Jebi ga konj je star 14 godina i bivši vlasnik ga je ujaho i cijeli život jašio s tom krutom žvalom... Konj je naviknut na to ma da mislim da bi mlade konje trebalo voditi bez toga i uciti na nešto blaže.

Ovi moji mladi konji(svi od 7 - 18 mjeseci) se vode bez žvala. Ždrebca jednog lonžiram pomalo isto bez žvale.


Tomo, ali to ti najcešce ljudi po selima tako rade. S konjem se apsolutno ništa ne radi i onda kad naraste mu staviš ljutu žvalu i za pet minuta mora bit uvožen i ujahan, i to sve na silu. Ja sam prije tri tjedna dovezo mladog frizijca iz nizozemsne starog 7 mjeseci s kojim nije ništa rađeno. Evo da ga vidiš sad, staneš kraj njega, takneš mu nogu i kažeš noga, on ju sam digne. Svakodnevno ih sve redom prošecem na povodniku i idu svi bez problema, a šta ce ovaj kako ti kažeš s tim ždrebetom od 6 mjeseci kad ga niko ne vodi niti išta radi s njim. Najlakše mu stavit tu žvalu i onda ga navlacit kad izlazi jednom u dva mjeseca iz štale.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh