• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

lož ulje-plavi diesel-diesel-eurodiesel?

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,980
Gornji dio plav, donji zelen.

A zašto bi micao boju iz plavog kad i dalje ostaju kemijski markeri koje carina gleda?

Test ne traži boju nego marker. Boja je samo radi lakšeg vizualnog prepoznavanja..
 
  • Like
Reactions: H&S

Pango

Novi član
Tu od
14 Velj 2024
Poruka
6
Napisao sam u prvoj poruci da se i marker skida pod nazivom solvent yellow 124, dok zapadne države koriste bolje markere koji se puno teže skidaju... solvent yellow 124 se aktivira s reagensom i njegova nastala boja ukloni, dakle marker postaje neaktivan
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,980
The EU has announced that Solvent Yellow 124, the current Euromarker, will be replaced by ACCUTRACE™ Plus Fuel Marker. The switchover is scheduled to take place on January 18, 2024.
 

Pango

Novi član
Tu od
14 Velj 2024
Poruka
6
I on se može ukloniti, samo na malo teži način... Svaka supstanca iz goriva se može ukloniti, ovisno o tome koliko je netko spreman daleko ici i je li u kajnoj liniji isplativo...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,980
Tko je rekao da se ne može? Samo sam rekao čemu?

Evo meni ostane 1000-1500l goriva nepotrosenog. Kolika je razlika? 70 centi.

1500 x 0.7 = 1050 eura.

Neka proces dođe 20 centi po litri. Ma nek je i 10 centi.

To je 900 eura.

Trošak skladištenja i potrošeno vrijeme...

800 eura

Za 800 eura riskirati zatvor i kojekakve kazne?

Odi na jesen u nadnicu u vinograd i zaradit ćeš te novce u tjedan dana.. Još ćeš dobiti i jesti i piti i bit ćeš na svježem zraku, a ne okružen kojekakvim parama i otrovnim kemijama..

Znaš da je taj spoj dokazano kancerogen?
 

Pango

Novi član
Tu od
14 Velj 2024
Poruka
6
Ja samo kažem šta je moguće napraviti

Ljudi za puno manje svjesno riskiraju kaznu

Ja svoje gorivo radim od rabljenoga ulja, koje dobijem besplatno, a struja za preradu me ispadne oko 5 centi za litru

Nisam okružen nikakvim parama, jer sam proces je automatski

vozim vec 30tkm na svojem gorivu i nista na motoru nije dirano osim redovnih servisa
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Molim da se o ilegalnim, zabranjenim i protuzakonitim stvarima ovdje ne raspravljate.
Osim kaj kompromitirate sebe, dovodite u opasnost i druge članove Foruma.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,086
Tko je rekao da se ne može? Samo sam rekao čemu?

Evo meni ostane 1000-1500l goriva nepotrosenog. Kolika je razlika? 70 centi.

1500 x 0.7 = 1050 eura.

Neka proces dođe 20 centi po litri. Ma nek je i 10 centi.

To je 900 eura.

Trošak skladištenja i potrošeno vrijeme...

800 eura

Za 800 eura riskirati zatvor i kojekakve kazne?

Odi na jesen u nadnicu u vinograd i zaradit ćeš te novce u tjedan dana.. Još ćeš dobiti i jesti i piti i bit ćeš na svježem zraku, a ne okružen kojekakvim parama i otrovnim kemijama..

Znaš da je taj spoj dokazano kancerogen?
Pa kakav je to onda vinograd ako u njemu nisi okružen parama? Tu ne mislim na novce,
 

Najnoviji postovi

Na vrh