• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey ferguson 290

ddamir

Novi član
Tu od
28 Kol 2023
Poruka
4
Poštovani članovi foruma,
novi sam ovdje i sve vas lijepo pozdravljam. Imam MF 290 iz 2007. godine, zemlja porijekla Turska.
U zadnje vrijeme mi se javlja problem, na način da kod malčiranja, kad se ulje u diferencijalu zagrije,
na poklopcu hidraulike, na sigurnosnom ventilu izlazi ulje van.
Nije to puno ulja, ali izađe određena količina. Znali li netko u čemu je problem?
Traktor je čista mehanika, nema elektronike.
Hvala na dobronamjernim savjetima.

Lp
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Sigurnosnom ventilu? Misliš na odušku?
Daj neku sliku mjesta gdje izlazi ulje.
 

ddamir

Novi član
Tu od
28 Kol 2023
Poruka
4
Pozdrav MUHA, možda sam se krivo izrazio, može se reći da je to odušak, nalazi se na zadnjem lijevom dijelu poklopca hidraulika. Trenutno nemam sliku, ali ću poslikati i staviti na forum.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Najvjerojatnije mislimo na isto ali poslikaj za svaki slučaj.
Jel si nedavno možda doljeval ulje, vozil kakvu prikolicu kipericu?
 

ddamir

Novi član
Tu od
28 Kol 2023
Poruka
4
Ulje nisam dolijevao, a ne koristim ni kipericu.
Uglavnom ga koristim za malčiranje.
Poslikati ću, iako je dosta nepregledno, kao da je ventil ispod sjedala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ulje je zagrijalo..malo je poslinilo kaj sad..teraj dalje.
ako drugi put nakon takvog rada hidrolika ne radi ili radi mušičavo onda pali alarm
 

ddamir

Novi član
Tu od
28 Kol 2023
Poruka
4
Imam osjećaj da se ulje jače zagrije, pa čak i pregrije. Zbog čega bi se ulje u getribi ii diferencijalu tako zagrijavalo??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Pumpa hidraulike, dodatna ako ju ima, zaštekan neki od ventila pa ne propušta dovoljno, kakav loš ležaj u mjenjaču.
 
Na vrh