• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjenjac

Brzi12

Novi član
Tu od
17 Stu 2021
Poruka
12
Pozdrav drugovi,novi sam ovdje imam problem imt539 pod velkim opterecenjem i ukljucenim kardanom na kardanskoj prikolici,nesto je puklo i traktor je samo stao i nema pogona na tockove doslepali ga do kuce sutra raaklapanje al neznam od cega da krenem mjenjaca ili motora.hvala na savjetima
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Vjerovatno je pukla čahura između reduktora i diferencijala.Skini poklopac hidraulika i to se odozgora odradi.
 

Brzi12

Novi član
Tu od
17 Stu 2021
Poruka
12
Jel moguce da zbog nje nema pogona na tockovima kad smo ga slepali nista se necuje da lupa nit ima lufta sutra skidam poklopac prvo hvala,drugar
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ona ima unutarnji kroner i spaja osovinu reduktora i osovinu konusnog zupčanika i namjerno je oslabljena da pukne u slučaju preopterećenja.
 

Brzi12

Novi član
Tu od
17 Stu 2021
Poruka
12
Ona ima unutarnji kroner i spaja osovinu reduktora i osovinu konusnog zupčanika i namjerno je oslabljena da pukne u slučaju preopterećenja.
A shvatam moguce je da je to jel komplikovano zamjenit puno mozel se sve odradit ako se skine poklopac samo
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ovaj cijeli post je malo sa brdazdola. dali ti motor radi kada je mjenjač izbačen iz brzine?
I da kardan kad se ukljuci radi normalno preko mjenjaca
tu se sav pogubim?šta radi normalno? dali je traktor dvostepeni li jednostepeni.? ako je dvostepeni onda lamela mjenjača vrti i kardan kada je kardan upaljen preko mjenjača. malo bolje objasni. kardan preko mjenjača se vrti samo kada se kotači vrte. da bi se kotači vrtili mora se vrtiti šuplja osovina reduktor zupčanici u mjenjaču osovine (šuplja vratila) spojnička kvačilo (lamela). kardan preko mjenjača se samo na kraju (kada ga ukopčaš) priključi na osovinu konusnog zupčanika. on je zadnji prenosni element.
 

Brzi12

Novi član
Tu od
17 Stu 2021
Poruka
12
Do mene je pogresno napisao,kvacilo dvostepeno kad se ukljuci preko motora kardan normalno vrti i radi,meni se desio kvar kad je bila ukljucen kardanska prikolica preko mjenjaca samo nesto puklo i sad nece ni jedna brzina dovukli ga kuci na leru a nista se necuje do pucketa il struze dok sam ga slepo.hvala na odgovoru
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
To si ti zdrobio nesto u mjenjacu,imao je kod mene jedan drug kardansku prikolicu bila neuskladjena sa pogonom na 533 on je lomio konusno tanjirasti ...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Ona ima unutarnji kroner i spaja osovinu reduktora i osovinu konusnog zupčanika i namjerno je oslabljena da pukne u slučaju preopterećenja.
Kolega najvjerojatnije si u pravu,skoro 100 posto.
 

Brzi12

Novi član
Tu od
17 Stu 2021
Poruka
12
Vjerovatno je pukla čahura između reduktora i diferencijala.Skini poklopac hidraulika i to se odozgora odradi.
Upravu si bio drugar jest pukla je cahura,hvala na pomoci
 

Prilozi

  • 20211118_141845.jpg
    20211118_141845.jpg
    83.2 KB · Pregleda: 19
Na vrh