• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Molim pomoć i savjet

Kawah123

Novi član
Tu od
9 Velj 2017
Poruka
28
:(handshake) S obzirom da sam iz obiteljskih razloga prisiljen nabaviti traktor ,gledajući oglase ,ono što mogu trenutno novčano dosegnuti je Ursus c335;dakle limitiran sam s iznosom od 15000 kuna manje više .Do sad sam koristio deutz45 koji je bio i više nego dovoljan za moje potrebe ,dakle obrada dvije parcele od par tisuća kvadrata,dovoz drva iz šume desetak metara i sitni prijevoz .Na što obratiti pažnju,koje anomalije su učestale .Eto ,zahvaljujem svima .Iskreno ,nemam živaca iščitavati cijelu temu .Lijep pozdrav .:(handshake):
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Jednostavan traktor da ne moze biti jednostavniji. Ako si vec vodio brigu oko traktora, ovo ti je isto sve. Odi ga pogledat kad zahladi i hladnog ga upalit, ako krese dobro, to je to.
 

Kawah123

Novi član
Tu od
9 Velj 2017
Poruka
28
Hvala na sugestiji,to svakako .Da li je na tom tipu traktora prisutna kakva česta anomalija ? Npr,IMT 533 ili 539 koliko čujem imaju problem pucanja bloka,glave zbog pregrijavanja,navodno i sa pumpama goriva,jesu li to samo priče rekla kazala ili je do zanemarivanja od strane vlasnika glede održavanja ?:icon_winkle:
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Svaki traktor ima neke probleme, imt i ursus imaju sve probleme :) za te pare nema boljih.
 

Kawah123

Novi član
Tu od
9 Velj 2017
Poruka
28
Da ,,razumijem to .Naravno ,ne očekujem za taj iznos svemirski brod ,svjestan sam da je to nemoguće .Mogu li uzeti u obzir i druge proizvođače,tipa Steyr ,Fendt,opet četrdesetak godina stari ? Najradije bih Deutza,međutim za relativno dobrog ,opet uvjetno rečeno trebam cca 25tisuća kuna što ne mogu dosegnuti .Eto to je moja stvarnost kakva je je .:(clap):
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Za taj budzet koji imas, mozes skoro naci i 355, a to je vec traktor za sve.
 

Kawah123

Novi član
Tu od
9 Velj 2017
Poruka
28
Razmišljam i o toj soluciji,čini mi se možda i razboritije .Nego ,kak se kreće potrošnja goriva na tim traktorima,vidim povremeno neke u radu .,dosta dime .Jel' to normalno. Na Deutzu kad se malo ugrije iako je zračnjak dim je skoro neprimjetan ?:icon_winkle:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dim baš nije normalno a potrošnja i nije velika motor dosta jak mana bočni reduktori dosta bučni i nemogučnost rada hidraulika bez kardana osim preko brzina .
 

Kawah123

Novi član
Tu od
9 Velj 2017
Poruka
28
Kak se manifestira taj zvuk u bočnim reduktorima,jel' to slično mljevenju. Što može uzrokovati ,jel' do ulja možda .A ovo mi nije jasno što se tiće hidraulika i rada kardana .:(clap):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zvuk tuli melje i sl (loš modul zupčanika) ručica za kardan ima 4 položaja najniži radi kardan i hidraulik drugi neutral treči kardan radi preko brzina četvrti hidraulik radi preko brzina .
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Zvuk tuli melje i sl (loš modul zupčanika) ručica za kardan ima 4 položaja najniži radi kardan i hidraulik drugi neutral treči kardan radi preko brzina četvrti hidraulik radi preko brzina .

Kad hidraulika radi preko brzina je li onda sporije diže i slabija je?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne istaje pumpa 3 . brzina je oko normalno a 4 i 5 su bržije naravno kad je preko brzina koristi se vučna lamela kod mene pumpu vrti remenica( Muhač ideja i realizacija) pa hidraulik radi dok radi motor .
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Aha.. A traktor ne može recimo u hodu dok se vozi radit sa hidraulikom kada je hidraulik preko brzina?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Može ali kad staneš sa stisnutim kuplungom ne radi radi samo kad se vrte kotači ili u mjestu ali reduktor mora biti u neutralu i traktor u brzini .
 

Najnoviji postovi

Na vrh