• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

molim za savjet

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ajde malo pojasni sta i kako i neku sliku mehanizma ukljucenja i izvoda za prednju vucu. nisam video taj tip ursusa nikad ali sve se da resiti .koliko sam cuo ursusi imaju direktno preko zupcanika ukljucenje ali nisam siguran jer ih ovde sa prednjom vucom nema
 
A

ahmet C385A

Guest
ajde malo pojasni sta i kako i neku sliku mehanizma ukljucenja i izvoda za prednju vucu. nisam video taj tip ursusa nikad ali sve se da resiti .koliko sam cuo ursusi imaju direktno preko zupcanika ukljucenje ali nisam siguran jer ih ovde sa prednjom vucom nema

Traktor sam kupio prije 15 dana i probao da orem kad idem nizbrdo orao sam u 4sprohodnoj na zecu i tad mi radi prednja vuca ali kad se vracam nazad iskljuci se sama i onda se sam ponovo ukljucuje al moram da cekam puno jer mi pono zadnji tockovi slajdraju dok se prednji ne ukljuce sami pa molim dali neko zna u cemu je problem
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dali imaš neku ručicu ili gumb za uključivanje prednje vuče,ako nemš onda imaš automatsku prednju vuču koja se pali kada zadnji kotači počnu šlajdrati. Takav sistem imaju LTZ
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pa nizbrdo ti fakticki i netreba pa je pitanje da li i tada radi. to je otprilike nesto na lamelno ukljucenje ko u ruskih traktora. da li ti poluga za ukljucenje mozda ima lufta pa neukljuci skroz..ili samo pogon ukljucenja prednje vuce da su popustile pa treba velika sila da ih ukljucidaj slikaj gde se uklucuje i taj izvod na menjacu odakle ide pogon za prednju vucu
 
A

ahmet C385A

Guest
pa nizbrdo ti fakticki i netreba pa je pitanje da li i tada radi. to je otprilike nesto na lamelno ukljucenje ko u ruskih traktora. da li ti poluga za ukljucenje mozda ima lufta pa neukljuci skroz..ili samo pogon ukljucenja prednje vuce da su popustile pa treba velika sila da ih ukljucidaj slikaj gde se uklucuje i taj izvod na menjacu odakle ide pogon za prednju vucu

upalim ja prednju vucu na dugme, kad izdem u rikverc u zbrdo sve dobro radi, cim se okremen da idem na prijed i kad pocnu slajdrati zadnji nekad hoce nekad nece da se uali prednja vuca
 
A

ahmet C385A

Guest
Dali imaš neku ručicu ili gumb za uključivanje prednje vuče,ako nemš onda imaš automatsku prednju vuču koja se pali kada zadnji kotači počnu šlajdrati. Takav sistem imaju LTZ



ima dugme za prednju vucu kad idem uzbrdo u rikverc tad je sve super radi cim se okrenem naprijed uzbrdo nece da se ukljuci kad treba, pa dali je to mozda nedostatak ulja za prednju vucu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozes pregledati ali nebi trebalo ulje imati veze. to radi na opterecenje ko kod rusa. kad ides nazad uzbrdo lakse zadnji proklizaju i ona radi dobro. kad ides napred otprilike neostvari svaki put potrebnu silu da bi aktivirala prednju vucu. ma nema nista bez direktnog ukljucenja to je bog. ovi sistemi uvek nesto zezaju.
 
B

Bobo

Guest
Cek malo, pa na 385 ursusu je kao i na 904... prednja vuca se pali pritiskom ulja ako se dobro sjecam?? pumpa je losa, to je inace boljka tih traktora koliko ja znam. Uz naravno, power koji odlazi ako se s njim radi u tezim poslovima. orati u kornjaci nikako kao ni tanjurati... Dobro zamisljen sistem, lose napravljen.

Trebao sam kupiti ursusa 904 i igrom slucaja nisam ali sam se raspitivao oko njih...

Ako grijesim, netko ce me ispraviti.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
240
Ima li neko ovde na forumu iz okoline Slavonskog Broda da mi moze preporuciti trgovinu za nabavku dijelova za remot traktora Ursus C 385, da su dijelovi provjerenog kvaliteta i da je cijena pristupacna?
 

Najnoviji postovi

Na vrh