• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator benassi honda gc160

gadov

Novi član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
26
Pozdrav svima!
Trebao bih malu pomoć..
Naime imam mali problem sa ovom gore navedenom kopacicom.
Na njoj je honda motor gc160,5ks,160ccm.
Posjedujem ju godinu i pol,kupljena je rabljena od poznanika. Nakon sto radim sa njom kratko vrijeme,kad pofrezam sa njom mali dio vrta(cca 10 sa 10),ona počne trokirati. Gas joj počne varirati i počne se gasiti. Moram ju ostaviti onda jedno vrijeme da se ohladi i onda ju mogu opet upaliti i početi koristiti te se onda opet zagrije,počne trokirati i ugasi se. Rastavio sam karburator,očistio sa sprejem za čišćenje karburatora,sve vratio i upalio ali nazalost to nije riješilo problem jer i dalje trokira.
Sumnjam na onaj plovak od karburatora.. Da li je netko imao ovakav slučaj i da li ga je uspio rijesiti?
Ovo su karakteristike motora:
http://engines.honda.com/models/model-detail/gc160

Unaprijed hvala na svakom savjetu
lp
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako motor sam po sebi nije preopterečn da se pregrije problem ti je u svječici ..kad ti se to desi metni odmah novu svječicu pa probaj ...
 

gadov

Novi član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
26
Hvala,
drugi tj cu kupiti svjecicu pa cu pokusati.
Javim ishod.

pozzz
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Probaj i sa svecicom i trebalo bi proveriti zazor ventila na hladnom motoru. Simtomi su slicni a hoce i bobina tako da zeza kad se zagreje. nesto je od te tri stvari. A moze se desiti jos jedna banalna stvar oduska na rezervaru . Neulazi vazduh kako ga trosi i napravi se vakum koji neda gorivu da izlazi
 

gadov

Novi član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
26
Pozzz!
Evo napokon sam pokusao sa novom svjecicom ali nazalost ista stvar se događa.
Ujedno sam rastavio bobinu te ocistio sve i sastavio nazad. Nisam zamjetio nikakve znakove neispravnosti na bobini.
Gas pocne nakon sto se zagrije varirati te se ni na čok štangici ne da nista namjestiti...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
To se i meni dešavalo na g-200, kod mene ispušni ventil osto bez zazora, obrusio malo ventil , malo više nego što treba hehe, na 0.35 je došlo, ali radi.
Na gx motorima se podešava na vijak, ali to nisam nikad radio. Nebi trebalo biti komplicirano.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Pošto je to noviji motor, ja bi eliminirao vođice ventila i same ventile. Naravno ako nije bilo petljanja oko njih.
Moglo bi biti da regulatora gasa (odnosno polužje i opruge) istoga, isto bi moglo takve simptome izazvati falši zrak ili preveliki - mali omjer zraka - goriva. :icon_rolleyes:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Rekao je da određeno vrijeme radi dobro, i tek onda počme varirati gas, da je do polužja onda bi odma počeo varirati gas ?
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Pozzz!
Evo napokon sam pokusao sa novom svjecicom ali nazalost ista stvar se događa.
Ujedno sam rastavio bobinu te ocistio sve i sastavio nazad. Nisam zamjetio nikakve znakove neispravnosti na bobini.
Gas pocne nakon sto se zagrije varirati te se ni na čok štangici ne da nista namjestiti...

Kako se primjete neispravnosti na bobini?
Nekad sam mirija otpore na piaggiu...
Koliki otpori tribaju bit na hondi?
Imaš neki drugi način, pouči nas..
 
Na vrh