• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Muhe u staji

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Nisam mogao naci temu u vezi muha. Kako rjesavate problem sa muhama u staji? Ove godine ih ima na hiljade. Kupovao sam razna sredstva, ali nista. Do sada se najuspjesnije pokazalo to sto na laminat stavimo lijepak za miseve, pospemo secer u prahu i stavimo negdje blizu hranidbenog prostora. Pa eto ako neko ima zna dobro sredstvo za suzbijanje muha nek podijeli :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
muha ako mora , a mora sletjeti makar na sekundu da se odmori nastoji sletjeti na tub , tako da vidi na sve strane .
Moj otac je ljepilom mazao špagu od bala , pa takvu objesi na strop , rezultat je bio fenomenalan i bez mamca , samo gledaj da nije na putu lastavica , naročito mladih
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Ja imam u štali četiri gnijezda sa lastavicama i od muha nema ni M. Lastavice sve muhe sliste.
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
To sa flasama smo probali i nije se nesto pokazalo, a ovo sa spagom cu da probam koliko sutra. Komad laminata jedno 50x20 svako jutro djed cisti bude crn od muha. Juce kupio Agitu 23KM 100 grama i nista kao da smo zidove i stubove sa vodom namazali nijedna nije pala. Danas sam opet kupio neki Neopitroid alfa da probam i sa njim. Nikad nisam vidio toliko muha. Lastavice su dobre imaju u jednoj staji dva ili tri gnijezda samo one ne mogu da pojedu koliko njih ima.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa jeste vi sigurni da lastavice love muhe u štali ..mislim na štalu do 3-4 krave a ne hangar od 30 ?
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Moja je štala duga 20 m a široka 11 metara i ima 30 goveda i muha nema a lastavica ima.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Možda ih nema jer ima dobru cirkulaciju zraka. Muha nikad ne uliječe direktno u prostoriju nego uvijek prvo sleti na prozor ili štok vrata zato se Agita tuda i maže ali ako nije dobro oprano neče baš djelovati. Mazal sam i ja sa njom pa jednom ubija muhe a puno puta ne djeluje. Ne vjerujem da ima baš neki 100 %-tni način uklanjanja muha.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Jel netko probao sa onim električnim UV lampama?jel ima to kakve koristi od toga,stavljali smo ona ljepila na papiru,ima koristi ali vec mi dojadilo pazit glavu da se i ja sam ne zaljepim u to,jer ako je visoko nema nekog efekta,več kad je iznad hranilica
 

Najnoviji postovi

Na vrh