• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nashi

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Gospodo gledao vrtlaricu i vidio reportažu o Nashi-u, Japansko Kineskoj kruški, koja više lići na jabuku. Aaaa jesam se izrazio :icon_e_biggrin:

Uglavnom, želio bi si doma, isključivo za sebe posaditi 2 komada te kruške jer koliko je u reportaži prikazano jako dobro uspijeva pod našim nebom.

Navodno postoje 2 vrste, Nashi-a, rana i kasna, ja bi obje po jednu, jer velim to je baš za mene i moje dvorište. Znači ne zanima me 2 tisuće komada, nego baš dvije sadnice.
E sad, moje pitanje glasi, jel mi može netko pomoći, možda zna netko više o njima, možda čak i neki kontakt broj, bio bi jako zahvalan.

Ako sam fulao temu, molim admina da se ne ljuti, zbilja sam mislio to 'staviti' na pravo mjesto.?

Hvala.

:drink:
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nemaš tu puno mudrosti . Kupiš sadnice , iskopaš dvije rupe , staviš malo gnoja sa zemljom , zaliješ . lupiš kolac i svežeš sadnicu , i čekaš jedno tri godine da rode. Ja imam samo jednu već sedam godina i to mi je odlična kruška. Moraš samo formirati grane jer pušta kao neke šibe koje ja nestručno obrežem kad mi se čine predugačke. Vočka je prvo dala tri ploda pa sve više . Ona sama odbaci višak jer ako bi bilo puno onda bi bile sitne kruške. Inače ju ne špricam sa ničim jedino stablo ofarbam vapnom. Jedino vidim da se neke kruške kao popucaju iz vana kora i da dosta idu mravi po drvetu.
 
Na vrh