• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naslijeđena zemlja u Lici

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
75
Mnoge su se stvari zakomplicirale i zamutile uspostavom županija i općina od 1991. pa nadalje.
Tako da Plaški po nekima nije Lika, Gračac spada pod Dalmaciju, a more...Novalja, dio Paga i ostali primorski dio Senj, Karlobag....su - Lika...
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
121
Koliko se uopće dobije poticaj po hektaru zemlje ?
Namjeravam i jedan dio zemljišta odraditi koje je tik uz moju kuću i kupiti par životinja,u početku bih uzeo ovce, možda koju kravu, a kako bih počeo raditi kuću za iznajmljivanje razmišljam i o tome koje bi žitvotinje bile zanimljive turistima. Razmišljam da probam sa jelenima, za sada je sve to u fazi ideje :)
Područje općine Plaški
Bio sam nedavno u Riegesburgu u Zotteru u sklopu kojeg je i veliko imanje ( odokativno 1.5 do 2 hektara) sa, manje-vise, domaćim životinjama. Dakle ono što je nekad bauljalo svakim dvoristem, sada je mladim naraštajime egzotika. . I stekao sam dojam da je to skoro zanimljivije turistima nego sama tvornica. Jedan apartman ili vikendica za iznajmljivanje bi se jako dobro uklopili u to. Ali kad sam to malo bacio kroz moždane vijuge, ima da se ubiješ od posla koje nosi održavanje. Vjerujem da oni imaju poveću ekipu koja to sređuje. Iako imaju puno zivotinja koje pasu travu ( ovce, koze, ljame, konji, goveda..) msm da još puno ostane za košnju, a i mora ostati jerbo treba ih i zimi hraniti. Nisam od struke podobne za korisne savjete, samo msm ( onako kao promatrač sa strane) da za takav podvig sa životinjama treba imati više od dva para ruku iako je ideja više nego dobra
 

Najnoviji postovi

Na vrh