• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nekakva Bertolini kosilica s bočnim grebenom

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdrav.

Eto, s obzirom da imam pred nosom i iza nosa zagorske brege, odlučio sam se za kupovinu ove kosilice:

http://www.njuskalo.hr/poljoprivred...em-bertolini-samohodnu-kosilicu-oglas-6095223

S čovjekom sam dogovorio cijenu 1000 kn i kupio je, radila nije puno, problem imam jedino na pipici za gorivo (curi) i dolijati ulja u getribu.

Jel valja išta Bertolini?

Probao sam kositi, dere travu kakvu hočeš i čisto kosi....

Ima gore intermotor 250 tak nešto licence Lombardini....

Probao sam kositi po ekstremnom brijegu, dobro to ide, ima polugu za štelanje nagiba tako da je motor uvijek u radnom položaju.... no trebal bi skinuti jedan kotač tako da bude samo jedan...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Nakon košnje pozamašnog brijega, kosilica je podudala 2 rezervoara i počela je teže paliti... zamjenil sam sviječicu (ispada da ide ista kao i na motornu pilu) i očistil dizne na fergazeru, otvoril čašicu i očistil, no ista stvar. Kad ju upalim nakon 30og pokušaja, radi nemirno i kod promjene nagiba motora hoče se zagušiti....

Radi se o motoru "Intermotor LA 250 licence Lombardini" dakle o Lombardini LA 250. Da li ima netko takav motor?

Može li mi netko pomoći? E da, probal sam i struju na novoj svječici, radi uredno...stara sviječica je opalila svaku treću iskru. e i bilo je dosta gareži na staroj sviječici.... možda omjer goriva prejak u odnosu na zrak?


Da li mi netko može objasniti što znače oni šarafi na fergazeru s federima ispod? Pretpostavljam štelanje omjera goriva i zraka, ali kako i koji je što?

Inaće kosilica kosi super...jedino motor cuka....
 
Posljednje uređivanje:

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Ako još nisi riješio problem, postoji u Nedeljancu kod Varaždina majstor specijaliziran samo za te vrste kosilica.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ako još nisi riješio problem, postoji u Nedeljancu kod Varaždina majstor specijaliziran samo za te vrste kosilica.

To je gdje kod Varaždina? Ja sam iz okolice Krapine...
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
poz, oprostite na upadu poznat mi je samo DODOŠ iz Nedeljanca a on je nešto prije od Kitro marketa s desne strane ako idete iz Ivanca prema Varaždinu,ovo vam je telefon 042/209 310 pa upitajte,nadam se da će biti od pomoći
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Tako je, čovjek se zove Jovica Dodoš, ima servis i prodaju kosilica. Mi imamo BCS, 14 ks, dizelku i uvijek kad nam nešto zatreba on riješi problem. Kod bartolinke su problem dijelovi, teško ih je nabaviti i dosta su skupi. Obrati se njemu, sigurno će biti od pomoći.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
axyrfvi5xv4de6xlje.jpg
[/URL][/IMG]
l3rgl9ebrd818oi3y2s6.jpg
[/URL][/IMG]pronašao sam slike ove kosilice strižne, mislim da to zovu euro-greben, negdje de na forumu raspravljalo o tome , tako bi se mogla prepravit od mio-honde strižna kosilica i puno manje bi se trošila letva i kosa, jer na onaj način onaj ekscentar direktno na letvi ju istovremeno u jednom momentu baca naprijed natrag i lijevo i desno.možda će nekom trebat.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ja ti imam sličnu kosilicu Alpina sa dva kotača i sa motorom Lombardini 250. Stara je ali uvijek funkcionira ako se redovno održava. Nabavili smo je 75 godine i onda je bila stara samo ne znam koliko.:icon_cool:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
Jel ima ovakav pogon kose kao na slici ,ili sličan pa kad stigneš da mi poslikaš iz svih kuteva. Možda bi pravio takav pogon za hondinu kosilicu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Nema takav pogon, ovakav pogon preko više remena i nije neko riješenje za strižnu kosilicu. :(:
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
axyrfvi5xv4de6xlje.jpg
[/URL][/IMG]
l3rgl9ebrd818oi3y2s6.jpg
[/URL][/IMG]pronašao sam slike ove kosilice strižne, mislim da to zovu euro-greben, negdje de na forumu raspravljalo o tome , tako bi se mogla prepravit od mio-honde strižna kosilica i puno manje bi se trošila letva i kosa, jer na onaj način onaj ekscentar direktno na letvi ju istovremeno u jednom momentu baca naprijed natrag i lijevo i desno.možda će nekom trebat.

pozdrav, di bi za ovakvu kosilicu mogao kupiti letvu i kosu?
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Postovani. U pitanju je Bertolini 124. Ne znam kako se ispusti ulje iz ova dva bocna reduktora. Stoga Vas molim za pomoc ukoliko netko zna.
 

Prilozi

  • IMG_20220523_204100.jpg
    IMG_20220523_204100.jpg
    53.3 KB · Pregleda: 18

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
959
Imao sam BErtolini 124D dizelku.. Olična kosilica, nepoderiva, ali dosta teška u odnosu na BCS i Olimpiju.

Probaj skinuti kotač, možda se ispušta sa te strane ulje. Nisam nikad mijenjao. Jako je malo radila kod mene.
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Hvala za odgovor. Sada je kasno medutim, ja sam kriz rupu s unutarnje strane di su gumeni cepovi s spricom od 50ml na koju sam nataknuo cjevcicu isisao staro I ubacio novo ulje. Sigurno je ostalo nesto malo starog ulja ali zanemarivo. I da, ulje je bilo katastrofa. Kod nas je preko 20 godina I nikada mjenjano :D A kosilica je odlicna, nije ni toliko teska kada se uhvati praksa. Probao sam I bcs I jednu poljostroj I lakse mi je s bertolini, pogotovo u odnosu na poljostroj, ono je nenormalo tesko
 
Na vrh