• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nepovratni hidraulički ventil

šarafko

Novi član
Tu od
6 Kol 2019
Poruka
11
Pozdrav ekipa,
Napravio sam ručnu klipnu pumpu za hidrauličku prešu. Budući da je to za kolegu koji za svoje potrebe prešanja mora imati kontinuirani pritisak na nekih dvadesetak minuta, ugradio sam nepovratni ventil kupljen u Hu Teku,


Na instalaciji imam manometar. Nakon pumpanja, kazaljka lagano popusti tako da na željeni pritisak od nekih 60 bara moram dopumpavati. Problem je što taj ventil lagano curka ulje odnosno kada ga stlačim ispitnom pumpom, nakon nekog kraćeg vremena se nazire ulje da pušta. Kontaktirao sam kolegu koji je iskusniji od mene i on mi je rekao da svi ti ventili "curkaju".
Ima li netko ideju?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Dodaš hidraulični akumulator paralelno cilindru.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,917
"Kontaktirao sam kolegu koji je iskusniji od mene i on mi je rekao da svi ti ventili "curkaju"."

Baš me zanima gdje taj radi? :eek:
 

šarafko

Novi član
Tu od
6 Kol 2019
Poruka
11
Ne radi, u mirovini je. Dipl ing strojarstva i nekad obrtnik i inovator. Znam da ta rečenica zvuči neobično.

Dodaš hidraulični akumulator paralelno cilindru.
Molim te pojasni. Nisam do sada radio sa akumulatorima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Jednostavno. Hidraulični akumulator ti je kao feder. Natlačiš cilindar i akumulator, pa onda on drži tlak iako ventil pomalo popušta.
Ili ispod cilindra dodaj feder odgovarajuće sile ;)
 

šarafko

Novi član
Tu od
6 Kol 2019
Poruka
11
Ok, hvala. Znam princip rada hidrauličnog akumulatora ali ga nikad nisam koristio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh