• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NH TD 5.85

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Nije to novi motor. FPT 3,4 litre s mehaničkom roto pumpom. Isti motor danas ide na >110ks,tak da je ovaj vjenčan, jer je najmanji u familiji.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Nije to novi motor. FPT 3,4 litre s mehaničkom roto pumpom. Isti motor danas ide na >110ks,tak da je ovaj vjenčan, jer je najmanji u familiji.
Literatura brka pojmove,kod t5.85 su isli ti motori,kod do 75 konja neki s800 3 cilindra ovaj je f5c ili tako nekak,od 85 konja NEF od 4.5 litta.... razlika od t i td ,neki imaju bubnjeve, nrmeki ne,neki imaju bocne reduktore neki,u literaturu pise CR motor, izgledami povoljno sa malo sati...ovo je neki prosti,radi se u Italiji,....znaci taj motor od 3.2 je solodan,taj je unutra..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Ak je 2016., trebal bi biti FPT 3,4 litre. Manji, 3,2 litre su bili prije ovog motora, ali za snage do 75ks, a preko su išli oni rasipnici od 4,5litre. Koliko znam, i današnji su 3,4, ali CR.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Razlika između td i t je velika. Mjenjaci, bocni reduktori, prednji most, ne znam sad tocno kakva je razlika u motorima, kabina, oprema, tezina. Sve je na strani t5 ali je takva i cijena.
Td na papiru se pravi u italiji ali su vecinom turske komponente.
Cijena mi se ne cini bas povoljna, manje sam platio t5000 prethodnika t5, a i onda je td bio dosta jeftiniji.
4.5 litre mozda trose malo vise ali su zato neunistivi, i rade poslove koje manji motori ne obavljaju iako su na papiru jaci.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nemam, ja imam nekaj bolje, ali velim ti ovo je stroj. Kaj te točno zanima oko traktora moraš reći, tu ima ljudi koji ti budu sve detaljno objasnili. Ali nezna niko kaj tebe zanima, općenito trakror? Motor? Getriba? Struja? Kabina? Gume? Kaj bi snjim radio? Orao ili vozio drva? Ili pak sijao kuruzu. Ili imaš u planu snjim kalat drva. Malo daj neki info kaj te zanima oko traktora.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Nemojte me krivo shvatiti,ali ovakva pitanja što mislite o tom i tom traktoru a bez da se opiše za šta bi se koristio mi je beskorisno.
Meni se traktor sviđa,da li te to zadovoljava?
Druga stvar,imam toliko i toliko para,da li da uzmem taj traktor za taj i taj posao ili neki drugi?
Svaki se kvari,svaki ima mana i svaki ima svoj krug kupaca...pa da ne trkeljam dalje bezveze..
Raspiši se kolega za šta bi traktor služio i koliko si spreman izdvojiti..onda možda potakneš raspravu ;)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa to ja pričam, ali mene se ne shvaća ozbiljno, možda jesam zajebant, volim se šaliti, nekad sam projektant, nekad izvođač radova, nekad sam maler, nekad kuhar, ali u globalu sam sve kaj i kad treba biti.
Ako mogu pomoći tu sam, dajem se na raspolaganje. Dobro bi bilo kak smo rekli u koju svrhu se kupuje i gleda traktor, tu bar imamo svakakvih iskusnih korisnika koji mogu pomoći. Samo se treba dobro upit u sve moguće čari foruma. I odgovora i načina za sve ima.
Imamo stvarno ljudi za sve profile poslova, od diagnoza kvarova, do lakirera felgi, elektičara za žmigavce, i sad da ne nabrajam kaj sve. Uglavno svi smo za pomoći kak got možemo. 😉
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,528
Nemam, ja imam nekaj bolje, ali velim ti ovo je stroj. Kaj te točno zanima oko traktora moraš reći, tu ima ljudi koji ti budu sve detaljno objasnili. Ali nezna niko kaj tebe zanima, općenito trakror? Motor? Getriba? Struja? Kabina? Gume? Kaj bi snjim radio? Orao ili vozio drva? Ili pak sijao kuruzu. Ili imaš u planu snjim kalat drva. Malo daj neki info kaj te zanima oko traktora.
Kad je Marko rekao da te korona udarila, vjerovatno je mislio na ovo boldano, zafrkava se kak i ti. Ostatak posta je na mjestu, pitanje 'što mislite o traktoru' je širok pojam i treba biti malo precizniji.
 

Grom Luka

Novi član
Tu od
2 Velj 2021
Poruka
4
Zanima me potrošnja, i dali ima kakve boljke, koristiti ću ga za oranje i sijanje kukuruze, evo bas ga danas zakapario 🤩🤩
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Pa troši 2,5dl/ks/h razvijene snage. Dakle, onoliko koliko ga ”gaziš”.
 

Najnoviji postovi

Na vrh