• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Orbitrol

John Deere

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
94
Pozdrav
Propustio mi je orbitrol, nasao sam drugi rabljeni al je razlika u oznaki sad trenutno je gore orbitrol sa oznakom OSPC 100 ON a ovaj kojeg bi stavio ima oznaku OSPB 100 ON. Posto se bas ne razumijem u hidrauliku zanima me ima li kakve razlike između ta dva orbitrola?
 

John Deere

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
94
Gledal sam to, jer je bas danfosov orbitrol u pitanju, sam nerazumijem kakvi je to ventil u pitanju?
Dal bi se dal onda taj orbitrol iskoristiti ili ne?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,125
O kojem traktoru pričamo?

Ovaj model što si našao nema ventil koji regulira max tlak, što bi vjerojatno značilo da služi isto za otvoreni krug ali sa reguliranim tlakom.

Znači nepaše.

Ovaj orbitrol koji ti imaš, kad smotaš točkove do kraja on bi stvorio tlak od 170bar, no ovaj drugi bez tog ventila bi išao vjerojatno dosta više od toga što onda može stvarati problem dalje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Mogel bi poslužiti, ali bi trebal imati pretlačni (iberdruk) ventil negdje ispred njega, a zahtijeva preradu instalacije.
Zavisi kak su izvedeni priključci na orbitrolu, može biti relativno jednostavno ili gotovo nemoguće.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
152
Pozdrav, kako sam već pisao u temi Štore, planiram napraviti servo volan na Fiatu. Pošto nemam mjesta za drugu pumpu, želio bih napraviti sistem po uzoru na kolegu @volvo (post: Štore). Imam u ponudi orbitrol OSPF 100 LS i pripadajući prioritetni ventil. Malo sam čitao po netu ali ne kužim neke stvari. Može mi neko objasniti da li bi spomenuti oribtrol odgovarao za takav sistem? Vidim da ima 5 ulaza/izlaza, pa nisam siguran čemu služi taj 5.? Hvala!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Jel to od viličara? Skini shemu kak je tam spojeno.
Najbolje bi bilo da skineš i cilindar, da bude upareno.
100 znači 1dcl/okretu volana, pa bi bilo dobro da cilindar ima oko 3,5...4,5 dcl volumena.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Najbolje da i rezervar uzmeš radi količine ulja....

Neznam ni ja tehničke podatke, oni su u ovoj priči manje bitni. Mene isto zanima čemu služi peta rupa. To još nisam nigde videl a htel bi znati.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,450
Mene isto zanima čemu služi peta rupa. To još nisam nigde videl a htel bi znati.
Mislim da je to stalni protok ulja dok ga nigdje ne kanaliziramo okretanjem kola volana.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Može biti, ali ne vidim čemu takvo unapređenje sa dodatnim priključkom kad i ovaj s 4 rupe tak radi.
Možda je tu kakav ventil da bi se smanjili trzaji, mada i za to postoji staro riješenje za orstu sa 4 priključka sa dodavanjem ploče sa ventilom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
... Mene isto zanima čemu služi peta rupa. To još nisam nigde videl a htel bi znati.
Mala bočna rupa je LS (load sensing) priključak. Očito se ne mora koristiti:
steering_part_truck_part_jungheinrich_ospf_100_ls_150g5047_7150623-2.jpg

Cijeli set od viličara je na ponudi OVDJE:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
(load sensing)
Ne razumijem taj jezik, ali nekaj slično sam i ja izguglal maloprije na Rosijevoj stranici i kolko sam shvatil tu dojde neki senzor pritiska.
To je očito za napredne korisnike koji se pale na lampice ili vurice....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Orbitrol šalje tlačni signal "nečemu" da "osjeća teret" i da treba ulja.
Ako kolega ima originalni prioritetni ventil, moža on na sebi ima LS ulaz, pa se to poveže.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
I kad to nekaj da signal nečemu i ovaj pošalje ulja volanu onda njemu pofali.....
Svaki priretitni ventil bi bez signala moral znati kaj mu je priritet
 

Najnoviji postovi

Na vrh