• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oskoruša

Oskoruš1

Novi član
Tu od
27 Kol 2020
Poruka
5
Mogu ali za koji dan dok otpadne jos plodova kada budem isao do nje da ju kupim stablo je ogromno
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
I jesi li ukomio te oskoruse? Ako si pravio neku rakiju znas osnove. Ja bi ih prvo stavio da stoje u rasutom stanju da se umede tj. omeksaju i posmeđe. Onda ih samljeti u bacve i tretirati kao svaki drugi kom.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Malo sam se raspitivao za pecenje rakije od oskoruse... i svi komentiraju da treba postupak kao i kod divlje kruske....dakle ostati u vrecama dok posmedje pa dalje mljevenje i sve ostalo...
Javi nam svoja iskustva...
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Interesantno. Mislim to s vrecama. Zasto u vrecama, a ne u rasutom stanju? Zbog vinskih musica? Pretpostavljam da bi trebale prave jutene vrece, a ne one plasticne?
 
Na vrh