• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanja u vezi plasmana vina

  • Temu pokrenuo kladionicar
  • Datum prvog posta

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
svaki tjedan uzmem butelju vina. svaki puta drugačiku da probam. probao sam frankovku od orahovice. baš mi nije nešto. također probo sam vranac, nesiječam se proizvođća ali se siječam da je iz hercegovine. od svih svakakvih vrananca ovaj iz hercegovine je super. i košta 15 kn/l.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,339
svaki tjedan uzmem butelju vina. svaki puta drugačiku da probam. probao sam frankovku od orahovice. baš mi nije nešto. također probo sam vranac, nesiječam se proizvođća ali se siječam da je iz hercegovine. od svih svakakvih vrananca ovaj iz hercegovine je super. i košta 15 kn/l.
Navrati do mene na pravi črnjak. Radi čuda,svašta se diže,ne samo tlak
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Kolega, Deda Marek,vidim da si blizu mene. Meni se dogodilo, prije cirka deset godina da dam isto na izložbu koja je bila na području Vž, da mi odbace vino i dobijem u koverti obrazloženje, kako nije bila drvena bačva dobro oprana,tj, pozna se mirs "loše drvene bačve". To vino nije imalo veze s drvenim bačvama jer imam sve inox. Prvu inoksicu sam kupio davne 98 godine. Zbog toga više ni ne pomišljam na izložbe. Za cijenu uzorkovanja rađe kupim kobasice, koje uz one uzorke koje bi trebalo dati na ocjenivanje, potrošimo u veselom raspoloženju.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Kolega mi ima sortu, Solaris,nek nebu nikom krivo, ali meni to liči ko mix nohe i francuza.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,339
Kakve su prognoze za cijenu grožđa s obzirom na drastičan rast troškova
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
Mislim da se nece nesta drasticno mjenjat. Pogotovo sto ce bit dosta grozda ako ovako ostane. Makar slavonija. Moze pricat ko sta hoce ali kutjevo i ti veci sve se vrtilo oko 3.5 kn. A ovak na malo cca 4 kn. Neko je dobio vise za poneke sorte al sve je to tu negdje. Znam covjeka koji je kupio 2 vagona grasevine lane po 3 kn.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,339
Sve je to meni jasno. Ali mali proizvođač koji ne proizvodi ozbiljne količine,sa 3 kune ima čisti gubitak. Sve ispod 5 kuna ne pokriva troškove. A i tad nisi naplatil svoj rad.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
Ja godisnje skidam cca 50 tona- izuzev lane kad nisam imo nist pa sam sa 3-4 kn u gubitku. I to ogromnom
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,339
Ja imam oko tonu,al pošto ne pijem,a volim raditi u vinogradu,prodam grožđe. Ako nebu cijena barem 5 kuna,pokloniću ga rađe nego prodati bagatela onima koji vise kod dućana na pivi dok sam ja v trsju
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,702
IMG_20220624_105929.jpg
Dvije su vrste pretakanja vina, jedna glavna je kroz grlo, a druga z veče bačve u manju bačvu... 🥂
 

Najnoviji postovi

Na vrh