• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,584
Čini mi se da sam nekad vidio da ima neka tema o traktorskim gumama a ne znam ju pronaći, može pomoć?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Izvoli:
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Kolegi s posla danas se zapalila lampa od javne rasvjete dok ju je servisiral. Isto ima 3 žice
 
  • Haha
Reactions: ZJ

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Trkeljamo u "kapelici" uz kavu i dolaze još dvojica. Nakon nekog vremena jedan:
"Moram domom dobil bum jezikove juve"!
Onda jedan o tome kak se on ne boji žene, zna se ko je glavni u kući, on je Bog i batina i sve oko toga.....ja, ja pa ja!
Došla konobarica i jedan veli:
- Kaj bi napravio da ti A. veli ajmo se pojebati!
Likson sav sretan kak bi nam pristal!
- A što bi bilo da ti A. to pitaš?
- A, A. otjerala bi ga u 3pm!
Onda mi:
- I tko je onda glavni? Čkomi! Ti si samo sluga pokorni!
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,070
Ja bi ve najrajše pozval rundu za sve i malo z vami pretresel politiku, ali nesmem. Još navek sem na promatranju od strane osoblja pak im se ne bi štel zameriti. A baš me nekaj jako vleče k temu. Jezik srbi, a grlo suho kaj barut. :ppozdrav:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Evo javljam se dobrovoljno da malo zastalasamo HR zdravstvo. U siječnju su mi slavodobitno nakon testiranja u bolnici zaključili da sam gluhi skoro kak top, na oba dva vuha. Dali su mi papir s grafičkim prikazima i nalaz specijaliste da je to istina.
Odnesel sam papire na "odobrenje" da mi ih "poštambiljaju" i odobre slušna pomagala. (Iz svojih sam izvora saznao da bi mogao štambilj čekati i do 2 mjeseca). Falio je koji dan da se napune 2 mjeseca. Kod primopredaje su mi rekli da moram "čekati", nisam se mogao suzdržati niti kontrolirati i pitao sam "zakaj tak dugo" valjda čekate da prije krepam pa nemate troškove? I dođe dan, (opet ja saznam iz svojih izvora da su me razmotrili i odobrili 1 pomagalo). Nazvali su me tek za 4 dana iza mojeg saznanja, jer moraju to oni i "uruđbirati". Preuzeo sam te papire, sam samcat u uredu od 4 besposlena službenika za šalterima i 1 zaštitar. Nema gužve naroda...
Predao sam papire na izradu tog 1 odobrenog slušnog pomagala (drugo im ne želim sam platiti iz svojeg inata), dan danas još nikaj od toga, još sam i dalje gluhi kak top.
Odradio sam u HR "puni radni staž" i malo prek toga (+2,5 let, 7 meseci i 14 dana, te +1 leto na 4 vure, meni dosta, kome nije nek proba na takvom radnom mjestu) . Sve plaćao i izdvajao. Sad imamo HR i upaljeno svjetlo u mraku, hebo mu ja mater tko je upalio svjetlo u tom mojem mraku...

Možeš sad ti - plotunom pali!

Ako ne želiš radnički može i seljački, "sad izađite na izbore i izaberite najbolje za sebe, a onda 4 lete šutite i trpite izabrane, tak kak i ja" .
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Svijet u kojem živimo 🤔.
Pokušavam se "razbuditi" uz kavu i čekam susjeda da dođe na "jednu travaricu" jučer se najavio, dok je flaksao dvorište kuće u izgradnji.
Čitam što rade Iran-ski vjerski vođe, što piše sin zadnjeg šaha za vrijeme kojeg je Iran bio civilizacija koji zna da to ne radi narod Irana nego ekstremni islamisti.
Čitam o koljaču u trgovačkom centru u Australiji...
Evo susjed stigao 👌🥃☕
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Dobro jutro, sunce sija lijep je dan 🙃☀️, hajdmo dalje zajedno, pa dokle doguramo 😈☕🥃.
Čitam ovu temu:
Screenshot_20240418_083242_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20240418_083230_com.android.chrome.jpg

Pitam se: pa gdje si bio, što si radio da si sa 65 na leđima sakupio jedva 15 radnog staža??? Da nisu takvi uzgajali hladovinu, dok smo se ja i meni slični sunčali i "preznojavali"??? Za kojega smo vraga mi neki išli u škole, tratili vrijeme u klupama, pa odlazili redovito na posao 41 ljeto, po suncu, kiši, snijegu, na +30 i na - 20?
Što sad ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Bez brige, za "glasače" se bude našla neka mirovina.
Nema za one koji su dugo radili u malo uplatili ... Takve poput nas...;)
 
  • Like
Reactions: H&S

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
@ZJ komentar ti tak da ga baš 100% ne razmem. Da li tu misliš na Vas, ako ti uplačuješ na drukčiji način nego su meni prvo uzimali pa onda plaću dali, ili me svrstavaš sa sobom u istu skupinu, ili.
Siguran sam da sam "društvu dao, sve što sam mogao i znao", pa imam pravo biti realan posmatrač i komentator svega što se oko nas događa.

Da budem zločest u komentaru ponavljam mantru, gluhi sam ko top, več cca 3 mjeseca čekam na realizaciju prvog, jednog i jedinog slušnog pomagala. Istovremeno znam više primjera da to može i drugačije. OK to nije mirovinski nego HZZO problem, ali tu su u paketu - na moju štetu... Nisam to "zaslužio", jedino me tješi da po uspostavi mira i nove Vlade penzije idu odmah gore cca 200 EUR a, pa gdje bude mi onda kraj. Tražim več novu trasu besplatnog izleta s HŽ vlakom. 😈
 
  • Like
Reactions: H&S

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
@plus, mislil sam na one "nacionalne" mirovine, koje budu davali onima koji nisu nikad delali (ni ikaj uplaćivali), a koje moru biti o veće od, recimo, seljačkih, dok a za one koji su delali i uplaćivali za te mirovine (poput tebe ili mene) ne bu kaj dijeliti (pogotovo za one koji su imali male plaće, pa su malo i uplaćivali).
 
Na vrh