• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Potrosnja goriva kod traktora

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Mozda ima negdje ova tema ali je ne mogu naci ako ima neka moderatori izbrisu a ako nema raspalite.

Evo mene prvog,imam dva traktora hurlimanh468 i fiat store 502.
Sto se tice potrosnje hurliman je pijanac dok je store sta bi se reklo "trosi ko upaljac"
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
mi imamo 3. mali ursus jako malo trosi, zaboravim kad sam sipo. IMT 560 e on se vec ne stidi. imamo jos jd 6400.kazu da jd puno trosi, mada sam ja zadovoljan. u oranju plug 3X12 oko 27l na hektar. u transportu 100km sa 40l goriva. trosi otprilike kao nas IMT, mozda cak i manje.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Zanima me 560 jer svi kažu da on oće potegnit koliko ti uzme pod opterecenjem za 1sat ne radni sat vec obicni.
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
u oranju mi popio oko 25-30 litara za hektar. kod košnje za 6,5-7 sati rada oko 35l. kod ostalih poslova ne bi znao jer nisam gledo. a ni ne radim teske poslove s njim. uglavnom kosim, sakupljam sijeno i transport.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije problem koliko taj traktor potroši za sat vremena, problem je koliko on napravi za tih sat vremena.

Ti kažeš da je Hurlimann pijanac, a štore ne potroši ništa, a sad mi reci koliko će Štore izorati za sat vremena, a koliko Hurlimann? :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nisu svi traktori za sve namjene. U vrtu bu štorčan potrošil puno manje od hurlimana, a na pravoj njivi dosta više od njega. Govorim o potrošnji po obrađenoj površini. Uz pravilan izbor traktora, bitan je i izbor veličine priključka za pojedini traktor. Također nije kod oranja svejedno na koju dubinu se ore. Ima jako puno faktora koje treba uzeti u obzir kod ocjene potrošnje nekog traktora pri određenom poslu.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Sanana to su male razlike npr u oranju sa storetom orem sa 2x12 a sa hurlimanom 2x14 brzina je tu negdje a potrosnja je daleko veca,e sad u drugim poslovima je drugacije recimo consumov sjetvospremac od 2'5 ne mogu ni podic sa fiatom ali sve u svemu nisam trebao uzimat traktor od 70ks trebo sam ic na 90-100ks.
 

Najnoviji postovi

Na vrh