• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka knjiga - uzgoj jabuka, krusaka, jagodastog voca, rezidba?

A

astrbac

Guest
Bok ekipa,

ima netko za posuditi/prodati kakve dobre knjige o vocarstvu? Zanim ame prvenstveno uzgoj jabuka i krusaka, onda jagodastog i bobicastog voca, a najvise od svega me interesira cijepljenje i rezidba. Naisao sam na knjigu TOmislava Jemrica "Cijepljenje i rezidba vocaka" ali je malkice skupa (oko 350kn) pa me zanima jel netko cuo za nju, vrijedi li, ima netko mozda za posuditi na neko vrijeme...?

Puno hvala svima unaprijed!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
knjige002.jpg

knjige001.jpg


Jel ti ovo može pomoći?
 
A

astrbac

Guest
Kako ne!

Samo ne znam jel ovo savjet koje knjige da trazim ili ih ti imas pa mogu dobiti/posuditi/procitati/kupiti?

Lijepi pozdrav
A.

:)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Mogu ti posuditi, zato sam i skenirao da vidiš. Ako ti paše pošalji podatke na poruku i šaljem ti da ih malo snimiš ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hvala. Zadovoljan sam sa knjigama, skupio sam ih oko 50. Ima jedna knjiga koju sam pročitao u knjižnici ali je ne mou pronaći, knjiga je iz 1965 godine ima opisan način "kloniranja" sadnica. Radi se u sterilnim uvjetima na hranjivim podlogama, e ta mi još fali ;)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jel ima neko za download slijedeće knjige:

1. Abeceda-vegetativnog-razmnožavanja
2. Abeceda rezidbe
 
D

delboy

Guest
Hvala. Zadovoljan sam sa knjigama, skupio sam ih oko 50. Ima jedna knjiga koju sam pročitao u knjižnici ali je ne mou pronaći, knjiga je iz 1965 godine ima opisan način "kloniranja" sadnica. Radi se u sterilnim uvjetima na hranjivim podlogama, e ta mi još fali ;)


Pozdrav

Vidim da imaš pozamašnu količinu knjiga pa me zanima da li postoji koja knjiga koja je namjenjena za nas početnike? Znači gdje je opisan kompletan postupak od pripreme tla pa sve do branja plodova? Zanimaju me jabuke

Hvala unaprijed
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Ima neka takova knjiga, mislim da se zove VOĆARSTVO ZA SVAKOGA, mislim da je autor Karlo Brzica, al nisam siguran, nekad davno sam je čitao u knjižnici.
 
W

wajbul

Guest
Ima neka takova knjiga, mislim da se zove VOĆARSTVO ZA SVAKOGA, mislim da je autor Karlo Brzica, al nisam siguran, nekad davno sam je čitao u knjižnici.

Imam tu knjigu ,odlična za početnike
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Literatura Krpina-Vocarstvo

Pozdrav,

zanima me ima li tko Krpinu - Vocarstvo u pdf-u ili slicno.
Nisam u RH pa ne mogu kupit knjigu, trenutno lijesnjak i badem bi citao.
Ili ako ima netko volje poslikat i poslat, bija bi zahvalan.
 
Na vrh