• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Šta je ulje hidraulika i mjenjača isto ili je neki drugi otvor za ulje hidraulika.
Na mome je samo jedan pokazivač sa desne strane traktora.
Molima vas pomozite.
 
M

matias

Guest
Re: Kako provjeriti ulje hidraulika na IMT 539?

ule ti je isto i sve gledas na tom mjeracu
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Re: Kako provjeriti ulje hidraulika na IMT 539?

Hvala.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Re: Kako provjeriti ulje hidraulika na IMT 539?

Evo još jedno pitanje,možda zvuči glupo.
Kada ugasim traktor,dali bi se hidraulične poluge trebale spustiti,ako je ona ručica u gornjem položaju.
Znači meni se pomalo spuštaju kada je ugašen traktor.Dali bi one trebale ostati u položaju u kojem su bile kada je traktor ugašen.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Kako provjeriti ulje hidraulika na IMT 539?

Normalno je da se spuste i kaj je traktor stariji (više radnih sati) to se prije spuste .
Po meni je kriticno ,odnosno za servis kad traktor radi na leru a poluge podrhtavaju
 
M

macak

Guest
pomoc oko 539

dali neko zna sta bi moglo jos biti posto mi se cini mi se dize nivo ulja u motoru promjenija sam ac pumpu uradjena bos pumpa
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Re: Kako provjeriti ulje hidraulika na IMT 539?

Ovo drugo nisam nikad primjetio,da mi poluge podrhtavaju.
A da se nešto promijeni dali bi se poluge zaustavile ili bi se svejedno spustile ali sporije?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Kako provjeriti ulje hidraulika na IMT 539?

Sad ,ja se ne sjecam kako je kod novih traktora ali razlog propadanja ruka (kad je traktor ugašen )vidljiv je na slici.
539 nema gumene ili plasticne manžete kao klasicni dvoradni celindri na kakve ste navikli npr. kod utovarivaca , pluga i sl... nego umjesto manžeta ima prstenove ili karike .
Te karike su razrezane i nema teorije da ne propuštaju ulje ,isto kako i u motoru propuštaju kompresiju . ..
Uglavnom sve je OK kada traktor radi jer 539 ima mehanizam pomocu kojega održava namještenu visinu poluga.

14u95qo.jpg
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Re: Kako provjeriti ulje hidraulika na IMT 539?

Aha kužim sada,dobro onda glavno da radi.
Hvala na odgovoru. :D :D
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Re: pomoc oko 539

macak kaže:
dize nivo ulja u motoru
pa ti imaš čaroban traktor,sam proizvodi ulje,prodavaj to stari odmah,bit ćeš bogat. ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: pomoc oko 539

Il brtva glave, pa ti miješa vodu i ulje, il membrana. Pošto kažeš da je nova teško, al pogledaj ili nek ti netko provjeri. Nije skupa pa promijeni. A voda ak uđe u ulje ono postaje sivo, to bi vidio. Kolko ima traktor sati? Ko što je netko napisao provjeri vodu(antifriz)
 
B

Bobo

Guest
Re: Kako provjeriti ulje hidraulika na IMT 539?

Pase ti klip od TAFE traktora u hidraulik koji ima gumenu kariku (manzetu) i onda hidraulik ne propada, no nije ni bitno...
 
B

Bobo

Guest
Re: pomoc oko 539

Postoji mogucnost da je grijac poceo propustati gorivo, te da se ono slijeva u karter... Ne znam na koju foru, ali kod susjeda je grijac bio krivac za to :scratch

Cim ti se nivo ulja pocme dizati, najprije se gleda AC pumpa, no posto kazes da je promijenjena, ostaje jedino da pogledas u kakvom je stanju brtva glave i sama glava. Mozda je uslijed pregrijavanja traktora glava pukla, ili se samo deformirala. Dovoljno da rashladna tekucina krene curiti u ulje...

Takodjer, ako imas rotacionu pumpu visokog pritiska, moze i na njoj propustati...
 
A

Ado

Guest
Re: Kako provjeriti ulje hidraulika na IMT 539?

Ulje ti je sigurno staro i istroseno moras ga obavezno promjeniti to jest prosuti staro a ko zna jel ga ikad iko mjenjao otkad je kupljen tvoj traktor a gdje se oko hidraulicne pumpe stvara prljavstina pa nije u mogucnosti pumpa da odradi svoj poso to jest klip .A sto se tice rucice koja ostane u gornjem polozaju hidraulike kad je traktor ugasen nesmije da plug pada niti da trese sve ti je uzrok "istroseno ulje i promjeni gumice na hidraulicnoj pumpi."

Imao sam isti problem nista strasno.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Kako provjeriti ulje hidraulika na IMT 539?

Ado kaže:
Ulje ti je sigurno staro i istroseno moras ga obavezno promjeniti to jest prosuti staro a ko zna jel ga ikad iko mjenjao otkad je kupljen tvoj traktor a gdje se oko hidraulicne pumpe stvara prljavstina pa nije u mogucnosti pumpa da odradi svoj poso to jest klip .A sto se tice rucice koja ostane u gornjem polozaju hidraulike kad je traktor ugasen nesmije da plug pada niti da trese sve ti je uzrok "istroseno ulje i promjeni gumice na hidraulicnoj pumpi."

Imao sam isti problem nista strasno.

Cek malo. Pa upravo je gore objasnjeno da je normalno da se hidraulika spusti kad se ugasi traktor, a ti si napisao "kad je traktor ugasen nesmije da plug pada". Nesto tu nije tocno? Meni na novom 539 poluge se laganini spuste kad se traktor ugasi i rekose mi (a i ovdje je objasnjeno) da je to normalno. Druga je stvar sto bih ja volio da poluge ostanu tamo gdje su bile prije gasenja ....
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Re: Kako provjeriti ulje hidraulika na IMT 539?

to je normalno kod IMT-a i da je nov.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Re: Kako provjeriti ulje hidraulika na IMT 539?

Ma promjenio sam ja ulje jer dok sam radio u vinogradu odčepio se onaj vijak kojim se ispušta ulje.
Stavio novo i sve isto. Znači da je to tako napravljeno. Bitno je da to radi OK kad je traktor u radu.
 
A

Ado

Guest
Re: pomoc oko 539

Nije veliki problem ispod traktora 539 imaš bolcnu koja se pomiče gore dole kod tebe je vjerovatno blokirala pa ti višak ulja koji imaš ostaje u motoru ali vremenom će ti motor izduvati višak ulja(pojesti).Potraži svog servisera ?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: pomoc oko 539

Ado kaže:
Nije veliki problem ispod traktora 539 imaš bolcnu koja se pomiče gore dole kod tebe je vjerovatno blokirala pa ti višak ulja koji imaš ostaje u motoru ali vremenom će ti motor izduvati višak ulja(pojesti).Potraži svog servisera ?

Neb se složio s ovim da nije velik problem. Kod većeg nivoa ulja dolazi do zapljuskivanja radilice što nikako nije dobro, te u ovom slučaju i do razrijeđivanja ulja, koje gubi svojstva podmazivanja, viskoznosti, upijanja sumpora i sl...
Ja osobno se nebi s takim traktorom radio ništa dok ga ne sredim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh