• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice - Šprice - Škropilnice za vinograd

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
I kod mene je slobodan pad..
Dok prskalica ima "dopremu" škropiva do "raspršivača" samo na temelju slobodnog pada i "onog minimalnog nadtlaka što ga napravi ventilator kroz cijevčicu u rezervoar", potpuno ovisiš o "zakonu spojenih posuda". Čim podigneš vrh cijevi s raspršivačem iznad nivoa tekučine u rezervoaru, prestaje ti doprema škropiva i samo pušeš sa zrakom. Time možeš efikasno prskati vinograd, te nisko bilje, grmlje, ali gotovo nikako visoke voćke.
Meni je upravo zato bilo interesantno imati i tu pumpu, radi zaštite voćki.

(Iako prije te s pumpom sam nekoliko godina koristio jednaku prskalicu, bez pumpe, ali sam si uvijek postavio koljeno od 90 stupnjeva dok sam htio prskati voćke. Ova mi sad samo služi za prskanje voćaka doma i kod oca na dvorištu. Za vinograd, imam opet jednu drugu, prošle godine kupljenu novu motornu prskalicu :) 👌. Lud čovjek gotova robija - tako i ja :).)
 
Na vrh