• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PUcanje stublina

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Upravo takvo nesto sam ocekivao hvala na odgovoru!

Upravo sam danas dobio podatak da se to moze dogodit i ako motor dugo stoji bez klipova, neznam koliko je to tocno, navodno moze se dogodit i prilikom stavljanja stubline ako je stavimo malo pod koso odnosno ako na dosjedu ima kamenca i prilikom stezanja glave dođe do sprungiranja!

pa bas,, i ne vjerujem u to...a ovo da stavimo malo pod koso, ***** ga a strojna obrada, das na presu ubacit pikse i gotovo...nije ni čudo kakvi sve rade strojnu obradu dobro da je i tak...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
pa bas,, i ne vjerujem u to...a ovo da stavimo malo pod koso, ***** ga a strojna obrada, das na presu ubacit pikse i gotovo...nije ni čudo kakvi sve rade strojnu obradu dobro da je i tak...
@ brojna oznaka 23........
Samo za tvoju informaciju (mi koji neznamo), znamo da su na navedenom traktoru mokre pikse, pa tu presa ne igra ;)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ma nabijem te na ŠMRKLJIVCA....da imas imalo u glavi znao bi da svi motori načelno imaju isti princip rada.....pravo ti ime kaže MUHAničar...
halo kaj je ovo?

niam mislil reagirat al moram.ovakav način ponašanja i nepoštivanja ne prolazi .

sve urijedljivo,bezobarzno se briše.

@koli:tvoje ponašanje krši pravila ovog foruma.

@crni:definiraj konkretno pitanje da ti se može pomoč,ljudi imaju i volju i znanje.

molim VAS dalje nastavite bez vrijeđanja i sl.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Samo da komentiram da pravi moderator ovak dela svoj posel :prayer:

Ja nastaviti neču, ali na uvrede i vrijeđanja bum uvek odgovoril.
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
halo kaj je ovo?

niam mislil reagirat al moram.ovakav način ponašanja i nepoštivanja ne prolazi .

sve urijedljivo,bezobarzno se briše.

@koli:tvoje ponašanje krši pravila ovog foruma.

@crni:definiraj konkretno pitanje da ti se može pomoč,ljudi imaju i volju i znanje.

molim VAS dalje nastavite bez vrijeđanja i sl.

Gospon moderator moje pitanje je totalno konkretno! Ponavljam ga jos jednom zasto dolazi do pucanja stublina na nekom motoru!! Rekao sam da se radu o fendtu pa bi ti znalci trebali znat da se radi o mokrim piksama! Ostali podaci su krajnje nebitni zelio sam opcenit odgovor odnosno zelio sam cut neka iskustva, te u kakvim uvjetima i situacijama moze doc do pucanja!
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
muhaničar

a jebga kažem općenito....ne sad za tu tipu i seriju motora, nego općenito, znači zavisi od slučaja do slučaja

moderator

daj malo pročitaj sta čovjek pita, prvo nije dobro postavio pitanje, ali onda poslje traži općenit odgovor. Baš me zanima šta bi forumaši rekli da je crni reko e radi se o toj i toj tipi motora, puca stublina 4 cilindra u sredini po visini s desne strane gledano s vozačevog mjesta, raspuklina 3 cm okomito?
Jasno mi je da je muhaničar Super Uvaženi Član, i da čovjek kuži i zna o čemu priča, al daj malo realnosti, znas i sam kakvi su većina korisnika foruma (nisu magistri strojarstva)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Koliko ja znam stublina puca najcesce gore ili dolje u dnu.lijepo te pito covjek na kojem dijelu puca.Gore obicno puca kad stublina visi.Tj. kad propadne donji nosivi rub stubline u bloku.Provjeri dali je stublina niza od bloka kad se ubaci u blok.Tad moze pucati bilo gdje.Ubaci stublinu bez gumica pa vidi dali se mrda.Itd,itd,itd.Tacnije za takav problem moras u masinsku radionicu da provjeris tolerancije bloka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh